22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Dominic Maroh Schalke Wolfsburg

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Kevin Kampl izgubil proti nekdanjemu klubu

Slovenski reprezentant Kevin Kampl je z Bayerjem v derbiju 22. kroga nemške bundeslige izgubil proti Borussii Dortmund. Vodilni Bayern ima že 11 točk prednosti.

Bavarci so tekmo proti Darmstadtu začeli slabo, saj so gostje v 26. minuti povedli prek Sandra Wagnerja, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Vseeno je četa Pepa Guardiole, ki se poleti seli na Etihad k Man Cityju, zbrala in na koncu postavila na pravo mest. Thomas Müller je izenačil že v četrti minuti drugega polčasa, z izjemnimi škarjicami pa tudi odločil srečanje v 79. minuti. Končnih 3:1 za Bayern je postavil poljski golgeter Robert Lewandowski in nemški stroj popeljal do prednosti na 11 točk pred konkurenco.

V soboto je bil aktiven tudi Dominic Maroh in ostal praznih rok. Köln je z 0:1 klonil pri Borussii iz Mönchengladbacha.

V nedeljo je Kevin Kampl z Bayerjem v Leverkusnu gostil svoj nekdanji klub Borussio Dortmund in izgubil z 0:1. Slovenski reprezentant je igral le v prvem polčasu.