23.35

slovenska nogometna reprezentanca Srečko Katanec Švica Bern Ottmar Hitzfeld

Torek, 15. 10. 2013, 23.35

Katanec: Zadetka ne bi dosegli, pa če bi igrali še eno uro

Slovenija ne bo nastopila na SP v Braziliji. V igri za napredovanje je bila do zadnjih minut, a sta ji poraz s Švico in remi v Oslu priprla vrata dodatnih kvalifikacij. Srečko Katanec je razočaran.

Med dvobojem je nevarno plesal po robu čustvene drame. Če bi Slovenija prva zadela v polno in zadržala prednost, bi zdaj čakala na tekmeca v dodatnih kvalifikacijah. Tako pa je čestitala Švici, najboljši reprezentanci v skupini in tudi edini, ki je slovenske nogometaše premagala na obeh tekmah. "Gotovo smo razočarani, sploh zato, ker je bila tekma takšna, da smo v prvem polčasu dobro nadzorovali Švicarje. V prvem polčasu smo imeli nekaj situacij, ki bi jih lahko odigrali bolje, v drugem polčasu spet … Če bi ga mi zabili, bi tekmo pripeljali do konca tako, kot je treba, a je žal zadela Švica," je povedal Srečko Katanec, ki je v slačilnico slovenske reprezentance vrnil srečo in občutek ponosa.

Po štirih zaporednih zmagah je moral priznati premoč boljšemu. V dvoboju, ki je bil zaradi ogromnega števila priložnosti na obeh straneh napet do zadnje sekunde. Slovenski selektor je prepričan, da bi Slovenija, če bi prodorni Kevin Kampl na začetku drugega polčasa izkoristil nenadejano priložnost (po grobi napaki švicarske obrambe), tekmo mirno pripeljala do zmage. In tako tudi osvojila drugo mesto v skupini. Po drugi strani pa je 50-letni Ljubljančan dejal, da nima Kamplu ničesar očitati, saj je igral odlično in je v omenjenem napadu zagotovo mislil najboljše. "Nimam ničesar očitati fantom, dali so vse od sebe, dobro tekmo so odigrali v težkih razmerah. Smo pa, seveda, lahko še boljši," je dejal selektor, ki je prišel na novinarsko konferenco z žalostnim izrazom na obrazu. Takoj je priznal, da je razočaran, ker je bila Slovenija do zadnjega v igri za napredovanje in poskusila vse, da bi to tudi dosegla. "A ni nam bilo namenjeno, da bi dosegli zadetek. Zadetka ne bi dosegli, pa če bi igrali še eno uro," je poudaril, nato pa odšel s prizorišča zadnje kvalifikacijske tekme vendarle bolj vedre volje, saj je mnenja, da lahko s slovensko reprezentanco še zelo napreduje. To pa je odlična popotnica za naslednji izziv – kvalifikacije za EP 2016.

Hitzfeld: To je bila nora tekma, lahko bi bilo tudi 4:4

O tem, kako je odleglo Ottmarju Hitzfeldu, trenerju svetovnega kova, ki že dalj časa vodi Švico, ko je Granit Xhaka z evrogolom premagal izjemno razpoloženega Samirja Handanovića, je pričal nasmešek iz 73. minute. Rezultat se ni več spreminjal, Švica je ostala neporažena v kvalifikacijah, ki jih je končala še z eno zmago. "Čestitke moji ekipi. To je bila nora tekma, lahko bi bilo tudi 4:4. Bolj bi bil vesel, če bi že prej odločili tekmo v svojo korist. Imeli smo nekaj lepih protinapadov, potem pa je Granit Xhaka z izjemnim strelom odločil o zmagovalcu," je sijal od sreče Nemec, ki je Borussio in Bayern popeljal do evropskega naslova.

Zadovoljen je, da je Švica ostala neporažena, s tem pa ima tudi priložnost, da pristane v prvem bobnu žreba skupinskega dela za svetovno prvenstvo v Braziliji. Kdo bi si pred začetkom kvalifikacij za SP v Braziliji mislil, da se bo tako razpletlo?