20.02

8 let, 1 mesec

Ponedeljek, 22. 3. 2010, 20.02

Jokič (nevede) odigral nameščeno tekmo?

Le dan po tekmi med Chievom in Catanio (1:1) je iz Velike Britanije prišla vest, da naj bi bila tekma 29. kroga italijanskega prvenstva nameščena. Na tekmi je sodeloval tudi Bojan Jokič.

Britanci so se zgodbe o morebitni nameščeni tekmi lotili na podlagi sorazmerno visokih vplačil na končni remi med Chievom in Catanio. Ena izmed stavnic je skupno zabeležila kar 2,2 milijona evrov stav na remi, na izid 1:1 pa še dodatnih 241,308 evrov. Najbolj se je o morebitni novi stavniški aferi na evropskih zelenicah razpisal The Sun, ob tem pa navedel, da je kar sedem stavnic omenjeno tekmo zaradi visokih vplačil celo umaknilo s svoje ponudbe že sredi tedna. Tistim, ki so vplačali pred sredo, pa so jim seveda izplačali dobitke.

Sporno srečanje je zaradi obtožb seveda že pod preiskavo italijanske nogometne zveze (FIGC).

Jokič prvič od začetka

Tekma zanimivo ni imela večjega pomena za oboje, saj imata tako Chievo na 13. kot Catania na 15. mestu točkovno dokaj lepo prednost pred ekipami, ki se borijo za obstanek v ligi. Zanimiv je tudi podatek, da tekme v Veliki Britaniji sploh niso prenašali prek malih zaslonov. Prvi zadetek v Veroni je v 64. minuti dosegel Sergio Pellissier, Sicilijanci pa so izenačili le 13 minut kasneje, ko je bil z enajstmetrovke natančen Maxi Lopez.

Ravno na tem obračunu je prvič od prihoda iz vrst francoskega Sochauxa v začetni postavi Chieva zaigral slovenski reprezentant Bojan Jokič, ki je na igrišču prebil vso tekmo.