26. 10. 2020,
22.44

3 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Zlatan Ibrahimović Inter Juventus Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Miha Zajc Jasmin Kurtić Samir Handanović Valter Birsa Josip Iličić serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 26. 10. 2020, 22.44

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 5. KROG

Ibrahimović dvakrat v polno, Džeko in Rimljani pa vseeno do točke v Milanu

Zlatan Ibrahimović | Zlatan Ibrahimović je že v drugi minuti zatresel mrežo Rome, a se je derbi v Milanu končal brez zmagovalca. | Foto Reuters

V 5. krogu italijanskega prvenstva je Cagliari brez Valterja Birse s 4:2 odpravil Crotone. Parma Jasmina Kurtića, ki je igral do 79. minute, je proti Spezii zaostajala 0:2, nato pa v sodnikovem dodatku po uspešno izvedeni 11-metrovki vknjižila točko. Juventus je brez Cristiana Ronalda doma le remiziral z Verono (1:1), ki je prejela šele drugi zadetek v prvenstvu. Za konec kroga sta se v ponedeljek v Milanu spopadla Milan in Roma, tekma pa se je končala brez zmagovalca.

Sobotni spored sta odprla Atalanta Josipa Iličića in Sampdoria, pri kateri je srečanje na klopi spremljal 19-letni Nik Prelec. Sampdoria je dosegla tretjo zaporedno zmago (3:1), Iličićevi pa so izgubili drugič zapored. Tudi v Genovi smo videli slovenski obračun, nasproti sta si stala Genoa Mihe Zajca in Inter Samirja Hadanovića. Z 2:0 je slavil Inter, ki je s tretjo zmago sezone skočil na tretje mesto. Lazio je na večernem sobotnem srečanju z 2:1 premagal Bologno.

Ibrahimović, Đeko, Kumbulla ...

Zlatan Ibrahimović je dvakrat zatresel mrežo Rome, prvič že v drugi minuti tekme, ko je v mrežo spretno pospravil žogo, ki mu jo je z izvrstno podajo serviral Portugalec Rafael Leao, drugič pa je za vodstvo s 3:2 zadel z enajstih metrov. A na tekmi zmagovalca ni bilo, za prvo izenačenje je v 14. minuti poskrbel Edin Džeko, ko so domači prek Belgijca Alexisa Saelemaekersa (spet je izvrstno podal Leao) povedli z 2:1, so Rimljani odgovorili z golom Jordana Vertouta z enajstih metrov, Tudi že omenjen Ibrahimovićev drugi gol gostov ni potrl, končni izid tekme je v 84.  minuti postavil Albanec Marash Kumbulla.

Ibrahimović je s šestim golom v tej sezoni italijanskega prvenstva zdaj na vrhu lestvice strelcev Serie A.

Italijani spet zapirajo stadione in dvorane

Odlok italijanske vlade, da lahko tekme elitne nogometne lige in drugih profesionalnih lig spremlja tisoč gledalcev, je zdržal le nekaj dni več kot en mesec. Zaradi poslabšanja stanja glede pandemije novega koronavirusa je vlada do preklica zaprla stadione in dvorane, tako da bodo tekme potekale brez gledalcev, poroča dpa.

Vir: STA

Italijansko prvenstvo, 5. krog:

Petek, 23. oktober:
Sassuolo : Torino 3:3 (0:1)
Djuričić 71., Chiriches 84., Caputo 85.; Linetty 33., Belotti 77., Lukić 79.

Sobota, 24. oktober:
Atalanta : Sampdoria 1:3 (0:1)
Zapata 80./11m; Quagliarella 13., Thorsby 59., Jankto 90.+2
(Josip Iličić je za Atalanto igral vso tekmo; Nik Prelec - Sampdoria je tekmo spremljal na klopi.)

Genoa : Inter 0:2 (0:2)
Lukaku 64., D`Ambrosio 79.
(Miha Zajc je za Genoo igral od 61. minute; Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.)

Lazio : Bologna 2:1 (0:0)