6. 5. 2019,
22.26

4 leta, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,29

Vid Belec Žan Celar italijansko prvenstvo Valter Birsa Josip Iličić Rok Vodišek Jasmin Kurtić Samir Handanović Boštjan Cesar

Ponedeljek, 6. 5. 2019, 22.26

Italijansko prvenstvo, 35. krog

Milan do zmage nad Bologno, poraz Birse

Juventus Torino | Juventus in Torino sta se razšla brez zmagovalca. | Foto Reuters

Juventus in Torino sta se razšla brez zmagovalca.

Na zadnji tekmi 35. kroga italijanskega prvenstva je AC Milan na domačem igrišču z 2:1 odpravil Bologno. V nedeljo je Napoli premagal Cagliari Valterja Birse, slovenski nogometaš pa ni zaigral. Josipu Iličiću je z Atalanto uspelo ostati med vodilno četverico tudi po gostovanju pri rimskem Laziu. Atalanta je zmagala s 3:1, Iličić pa je igral do 65. minute.

Parma Lea Štulca je remizirala s Sampdorio Vida Belca (3:3). Oba slovenska nogometaša sta obračun spremljala s klopi za rezerve. Z remijem se je končala tudi tekme med Frosinonejem Luke Kranjca (na klopi) in Sassuolom. Brez zmagovalca se je končal tudi obračun Genoe Roka Vodiška in Rome Žana Celarja. Slovenskih nogometašev ni bilo med izbranci v svojih ekipah.

Sobotni spored se je začel s slovenskim derbijem med Chievom Boštjana Cesarja in Spalom Jasmina Kurtića. Oba slovenska nogometaša sta odigrala vseh 90 minut, visoke zmage pa so se veselili Kurtićevi. Kurtić je podal za drugi zadetek gostov, v 81. minuti pa je postavil končni izid 4:0. Inter Samirja Handanovića je mesto, ki vodi v ligo prvakov, ubranil v Vidmu pri Udineseju, Handanovićevi nekdanji ekipi.

Krog sta v petek odprla prvak Juventus in Torino, ki se še vedno bojuje celo za uvrstitev v ligo prvakov. Tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.