21. 4. 2016,
22.46

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0

italijansko prvenstvo Josip Iličić Valter Birsa Samir Handanović Juventus Napoli Inter

Četrtek, 21. 4. 2016, 22.46

Vid Belec zaklenil mrežo na slovitem San Siru

V četrtek je Vid Belec s Carpijem z remijem v gosteh pri Milanu zaključil 34. prvenstveni krog italijanskega prvenstva. Na delu je bilo sredi tedna še nekaj slovenskih nogometašev.

Carpi je v četrtek zvečer z Vidom Belcem v golu prišel do pomembne točke v boju za obstanek na slovitem San Siru pri Milanu, ki je prvič nastopil z novim trenerjem Cristianom Brocchijem, ki je nasledil Sinišo Mihajlovića.

V sredo je bila na delu pestra paleta klubov, v katerih si služijo kruh slovenski legionarji. Palermo Siniše Anđelkovića in Aljaža Strune se je pomeril z Atalanto Jasmina Kurtića in remiziral. Primorec Struna, ki je pred kratkim debitiral v članski reprezentanci, je svojemu moštvu v 76. minuti priigral izenačenje za končnih 2:2 in se veselil prvemu zadetku v serie A, medtem ko preostala Slovenca nista igrala. Kurtića ni bilo v ekipi, ki jo vodi zamejski Slovenec Edy Reja.

Fiorentina Josipa Iličića je pri Udineseju v Vidmu izgubila z 1:2, najboljši evropski strelec v serie A pa je v igro vstopil v 72. minuti. Chievo Boštjana Cesarja (igral je vso tekmo) in Valterja Birse (obsedel je na klopi) se je s 5:1 znesel nad Frosinonejem, Inter Samirja Handanovića, ki se še poteguje za mesto, ki pelje v ligo prvakov, pa se je opekel pri Genoi Tima Matavža (sedel je na klopi), kjer je po zadetku Sebastiana De Maia izgubil z 0:1.

Zanimivo je bilo v Rimu, kjer so sinovi volkulje še v 87. minuti proti Torinu zaostajali z 1:2, nato pa jih je z dvema zadetkoma v dveh minutah (enega je dosegel iz 11-metrovke) do zmage popeljal veteran Francesco Totti.