ITALIJANSKO PRVENSTVO, 29. KROG

Napoli samo še za Milanom, Immobile zabil že 21. gol

0,09

termometer

Kalulu Milan | Francoz Pierre Kalulu je dosegel edini zadetek na srečanju v Milanu. | Foto: Reuters
Francoz Pierre Kalulu je dosegel edini zadetek na srečanju v Milanu. Foto: Reuters

Vodilni italijanski prvoligaš Milan je v 29. krogu prvenstva doma premagal Empoli (1:0), za katerega je izmed slovenskih legionarjev zaigral le Petar Stojanović. Prvi strelec lige Ciro Immobile je zabil 21. gol.

Villarreal Sportal Villarreal izločil Juventus, v četrtfinale tudi Chelsea

Za uvod v 29. krog italijanskega prvenstva je Vid Belec v Salernu spremljal remi med zadnjouvrščeno Salernitano in Sassuolom na klopi za rezervne igralce.

Atalanta, ki že dlje časa ne računa na Josipa Iličića, je doma zgolj remizirala z Genoo in še povečala zaostanek za vodilno četverico. Napoli se je po gostujoči zmagi v Veroni povzpel na drugo mesto. Branilec naslova Inter pa je po remiju, do točke je v Torinu prišel v tretji minuti sodnikovega podaljška, zdrsnil na tretje mesto. Juventus se je z zmago nad Sampdorio približal vodilnemu trojcu serie A.

Ciro Immobile je prvi strelec italijanske lige. Dosegel je svoj 21. gol. | Foto: Guliver Image Ciro Immobile je prvi strelec italijanske lige. Dosegel je svoj 21. gol. Foto: Guliver Image

Lazio je proti Benečanom, pri katerih je Domen Črnigoj igral do 64. minute, povedel v 57. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Ciro Immobile, zdaj z 21 goli sam na vrhu lestvice strelcev. Immobile je že pred tem dosegel zadetek, ki pa so ga sodniki po pregledu posnetka razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Na lestvici vodi Milan s 63 točkami, Napoli ima 60 točk, Inter na tretjem mestu ima tekmo manj in 59 točk, sledita pa Juventus s 56 in Lazio z 49.

Italijansko prvenstvo, 29. krog:

Sobota, 12. marec:
Salernitana : Sassuolo 2:2 (1:2)
Bonazzoli 8., Djurić 81.; Scamacca 20., Traore 30.; R.K.: Raspadori 59./Sassuolo
Vid Belec (Salernitana) je sedel na klopi.

Spezia : Cagliari 2:0 (0:0)
Erlić 55., Manaj 74.
Verde (Spezia) je v 36. minuti zapravil 11-m.

Sampdoria : Juventus 1:3 (0:2)
Sabiri 84.; Yoshida 23./ag., Morata 34./11-m, 88.
Candreva (Sampdoria) je v 74. minuti zapravil 11-m.

Milan : Empoli 1:0 (1:0)
Kalulu 19.
Petar Stojanović (Empoli) je vstopil v igro v 63. minuti, Leo Štulac (Empoli) je ostal na klopi.