11. 3. 2018,
22.44

6 let, 1 mesec

Thermometer Blue 0,20

Samir Handanović Boštjan Cesar Vid Belec Valter Birsa Josip Iličić Jasmin Kurtić Juventus italijansko prvenstvo

Nedelja, 11. 3. 2018, 22.44

Italijansko prvenstvo, 28. krog

Handanović z Interjem remiziral proti Napoliju, v Firencah je bilo čustveno

Inter Milano, Napoli | Foto Reuters

V derbiju 28. kroga prve italijanske lige je Samir Handanović v nedeljo zvečer v Milanu z Interjem brez zadetkov remiziral proti drugouvrščenemu Napoliju. Fiorentina je zaigrala prvič po smrti Davideja Astorija, ki je prejšnji teden šokirala nogometni svet, in z 1:0 premagala Benevento. Tekma v Firencah je minila v znamenju spomina na kapetana vijoličastih. Josip Iličić je Atalanti pomagal do zmage v Bologni z 1:0. Jasmin Kurtić je s Spalom osvojil točko pri Sassuolu (1:1).

Josip Iličić je pri Atalanti v Bologni na igrišče prišel šele v 62. minuti in nato v 83. minuti prispeval podajo za edini gol na tekmi. Gostje iz Bergama so zmagali z 1:0.

Jasmin Kurtić je odigral vso tekmo za Spal, ki je v gosteh pri Sassuolu remiziral z 1:1 in prišel do pomembne točke v boju za obstanek.

Vid Belec si je s klopi ogledal boleč poraz Sampdorie z 1:4 v gosteh pri Crotoneju.

Na sobotnem veronskem derbiju, v katerem je Hellas z 1:0 premagal Chievo, je za slednjega od dveh Slovencev igral le Valter Birsa. Boštjan Cesar je obsedel na klopi.

Pravkar je na sporedu derbi na San Siru. Inter s Samirjem Handanovićem v postavi gosti vodilni Napoli, ki je prejšnjo soboto tako grdo izgubil proti Romi.