4. 4. 2018,
20.54

6 let

Thermometer Blue 0,47

italijansko prvenstvo Juventus AC Milan Inter Samir Handanović Jasmin Kurtić Josip Iličić Valter Birsa

Sreda, 4. 4. 2018, 20.54

6 let

Italijansko prvenstvo, 27. krog

Samirja Handanovića hvalijo, njegovemu soigralcu pa se smeji cel svet

Samir Handanović | Foto Reuters

V zaostalih tekmah 27. kroga italijanskega prvenstva, ki je bil prejšnji mesec prestavljen zaradi nenadne smrti kapetana Fiorentine Davideja Astorija, je bil v središču pozornosti sredin milanski derbi med Milanom in Interjem, ki se je, tudi po zaslugi Samirja Handanovića, končal brez zadetkov.

Inter bi lahko z zmago nad Milanom skočil na tretje mesto prvenstvene lestvice, a tudi po točki pri Interju ne obupavajo. Z remijem so zadovoljni. Med boljšimi pri črno-modrih je bil slovenski vratar Samir Handanović, ki je zbral tri obrambe in se izkazal predvsem z obrambo v prvem polčasu, po kateri se je na njegov račun usul plaz pohval.

Obramba Samirja Handanovića:

Povsem nasprotno velja za njegovega soigralca Maura Icardija. Drugi najboljši strelec italijanskega prvenstva se je namreč na začetku drugega polčasa osmešil, ko je zgrešil praktično nemogoče.

Kaj je zapravil Mauro Icardi?

V sredo so bile na sporedu še tri tekme. Chievo je v Veroni remiziral z 1:1 proti Sassuolu. Oba slovenska nogometaša, ki igrata v Veroni, sta tekmo začela na klopi in oba zaigrala v zadnjem delu tekme. Valter Birsa je na igrišče prišel v 63. minuti, Boštjan Cesar, ki je priložnost za igro dočakal po dolgem času, pa v 75. minuti.

Že v torek je Atalanta v Bergamu doživela boleč poraz proti Sampdorii z 1:2. Josip Iličić zaradi poškodbe, ki jo je staknil na zadnji reprezentančni akciji, še drugo tekmo v nizu ni igral.