22. 12. 2016,
22.58

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,15

Siniša Anđelković Palermo Luka Krajnc Sampdoria Josip Iličić Fiorentina Boštjan Cesar Valter Birsa Chievo Inter Samir Handanović Atalanta Jasmin Kurtić italijansko prvenstvo serie A

Četrtek, 22. 12. 2016, 22.58

Italijansko prvenstvo, 18. krog

Do zmage tudi Roma, Josip Iličić obležal v postelji

Roma | Foto Guliver/Getty Images

V četrtek je Roma v 18. krogu italijanskega prvenstva premagala Chievo, pri katerem je igral Valter Birsa. Fiorentina je brez Josipa Iličića, ki ga je v posteljo pospravila bolezen, remizirala proti Napoliju.

Od slovenskih legionarjev, ki jih v serie A ne manjka, se je kot prvi od leta 2016 poslovil Jasmin Kurtić. Belokranjec je bil v torek v začetni enajsterici Atalante, ki je gostila Empoli. Ob polčasu je bil izid 0:0. Takrat je z igrišča odšel tudi izkušeni slovenski vezist, njegovi soigralci so v drugem polčasu najprej prejeli zadetek, nato pa dosegli dva gola, zmagovitega v 94. minuti, in prišli do novih treh točk.

Samir Handanović je z Interjem v sredo gostil Lazio in prišel še do tretje zaporedne zmage. Veliki junak zmage na derbiju je bil argentinski napadalec Mauro Icardi, brez prejetega zadetka in štirimi lepimi obrambami pa se je izkazal tudi slovenski vratar.

V četrtek je Roma s 3:1 odpravila Chievo, pri katerem je 59 minut odigral tudi Valter Birsa. Siniše Anđelkovića zaradi kazni ni bilo pri remiju Palerma z 1:1 proti Pescari. Luka Krajnc ni igral za Sampdorio, ki je remizirala z Udinesejem. Josipa Iličića zaradi gripe ni bilo pri Fiorentini, ki je doma s 3:3 remizirala proti Napoliju.

Vodilni Juventus in pokalni podprvak Milan bosta za razliko do drugih italijanskih prvoligaških klubov dejavna v petek, ko se bosta v toplem Katarju pomerila za superpokalno lovoriko.

Italijansko prvenstvo, 18. krog:

Torek, 20. december:
Atalanta : Empoli 2:1 (0:0)
Kessie 74., D'Alessandro 94.; Mchedlidze 51.
Jasmin Kurtić je za Atalanto igral v prvem polčasu in prejel rumeni karton.

Sreda, 21. december:
Inter : Lazio 3:0 (0:0)
Banega 54., Icardi 56., 66.
Samir Handanović (Inter) je branil celotno srečanje.

Četrtek, 22. december:

Cagliari : Sassuolo 4:3 (1:2)
Sau 14., Borriello 62., Farias 73., 75.; Adjapong 29., Pellegrini 33., Acerbi 58./11m; R.K.: Pellegrini 34./Sassuolo

Fiorentina : Napoli 3:3 (0:0)
Bernardeschi 51., 69., Zarate 82.; Insigne 24., Mertens 68., Gabbiadini 94./11m
Josipa Iličića ni bilo niti na klopi Fiorentine.

Palermo : Pescara 1:1 (1:0)
Quaison 33.
Siniše Anđelkovića ni bilo niti na klopi Palerma zaradi tretjega rumenega kartona, ki ga je prejel v prejšnjem krogu.

Roma : Chievo 3:1 (1:1)
El Shaarawy 45., Džeko 52., Perotti 90./11m; de Guzman 37.
Valter Birsa je za Chievo igral 59 minut. Boštjana Cesarja ni bilo niti na klopi gostov.

Sampdoria : Udinese 0:0
Luka Krajnc je sedel na klopi Sampdorie.

Torino : Genoa 1:0 (0:0)