20.46

NK Zavrč NK Gorica

Petek, 14. 3. 2014, 20.46

Italijanski stroj ugnal Zavrč

Nogometaši Zavrča so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Gorici z 1:3 (0:2).

Zavrč je po porazu proti zadnjeuvrščenemu Triglavu v prvem krogu spomladanskega dela državnega prvenstva ostal brez stratega Viktorja Trenevskega, ki je bil glavni trener neuradno, saj nima ustrezne licence.

Zamenjal ga je Željko Orehovec, pomočnik Trenevskega, ki je bil že do zdaj na čelu Haložanov. A trenerska zamenjava jim ni prinesla uspeha, saj so brez točk ostali tudi proti Gorici in na domačem igrišču, kar se jim sicer dogaja poredko. Zavrč je namreč kar 25 od 36 točk osvojil doma, Gorica pa ga je premagala še tretjič v sezoni.

Domači so tekmo začeli nekoliko bolje. V tretji minuti je do strela prišel Doris Kelenc, a je z desetih metrov nastreljal goriškega vratarja, že naslednji nevaren strel na tekmi pa je končal v golu. Vendar v domačem, saj je Peter Murko slabo izbil žogo, do katere je prišel Massimo Coda in z roba kazenskega prostora zadel v levi kot.

V nekaj naslednjih minutah si moštvi nista priigrali prave priložnosti, igralci obeh ekip so naredili preveč napak, v 25. minuti pa se je mreža Zavrča zatresla še drugič. Luka Bešenić je prvi strel Filippa Bonipertija ustavil, a je gostujoči napadalec prišel do nove priložnosti, ki je ni zapravil.Do konca prvega polčasa je imel Zavrč še dve priložnosti, vendar nobena akcija ni bila posebej nevarna.

V 51. minuti je Boniperti lepo streljal, a je žogo Bešenić odbil, vse do 83. minute pa gledalci niso videli nobenega strela in igro na sredini igrišča. Sedem minut pred koncem je Gianluca Lapadula lepo zadel iz obrata s kakšnih 16 metrov, s tretjim golom pa dokončno odločil zmagovalca. Domači so v sodniškem dodatku z zadetkom Dorisa Kelenca, ki je zadel z roba 16-metrskega prostora, le nekoliko omilili poraz.