Thermometer Blue 0,53

italijanski pokal Napoli Roma Juventus Inter Samir Handanović Josip Iličić

Sreda, 1. 2. 2017, 23.03

Italijanski pokal, četrtfinale

Totti v zadnji sekundi popeljal Romo v polfinale, Handanović z Interjem izpadel iz pokala

Samir Handanović Inter | Foto Reuters

Nogometaši Lazia so v torek prekrižali načrte vročemu Interju in poskrbeli za konec sanjskega niza milanskega moštva, ki je dobilo devet tekem. V četrtfinalu italijanskega pokala je ostalo praznih rok, čeprav je dvoboj potekal na San Siru. Rimljani so zmagali z 2:1 in se v polfinalu pridružili Napoliju in Juventusu. V sredo je Roma z uspešno izvedeno 11-metrovko Francesca Tottija v sodnikovem podaljšku izločila Ceseno.

V polfinalu italijanskega pokala se je v torek Napoliju in Juventusu pridružil Lazio, ki je na San Siru premagal Inter in poskrbel za konec neverjetnega niza črno-modrih, ki so v različnih tekmovanjih dobili kar devet zaporednih srečanj.

Zmagali so z 2:1 in v slabo voljo spravili Samirja Handanovića, ki si je za predstavo prislužil visoke ocene, a ni mogel preprečiti domačega poraza. Ljubljančan pri milanskem klubu še vedno čaka na prvo klubsko lovoriko.

Vrhunska obramba Samirja Handanovića:

Totti junak Rome

V sredo je bilo vroče v Rimu, kjer je gostovala Cesena. Rezultat je bil še pozno v sodnikovem podaljšku izenačen (1:1) in ko je že kazalo, da bodo sledili podaljški, je gostitelje odrešil veteran Francesco Totti. 40-letnik je Romi napredovanje v polfinale prinesel z uspešno izvedeno 11-metrovko.