Samir Handanović Miha Zajc Josip Iličić Jasmin Kurtić Rok Vodišek Vid Belec Leo Štulac Luka Krajnc Valter Birsa Boštjan Cesar

Nedelja, 4. 11. 2018, 22.51

Italijansko prvenstvo, 11. krog

Milan do zmage v 97. minuti, Iličićevi slavili po preobratu, Štulac videl rdeče

Leo Štulac | Leo Štulac je zaradi prekrška v 61. minuti predčasno končal srečanje. | Foto Reuters

Leo Štulac je zaradi prekrška v 61. minuti predčasno končal srečanje.

V 11. krogu serie A je Josip Iličić z Atalanto po zaostanku Bologno premagal z 2:1, igral je do 82. minute. Parma Lea Štulca je remizirala s Frosinonejem Luke Krajnca (0:0), ki je tekmo spremljal na klopi. Štulac si je po prekršku v 61. minuti prislužil neposredni rdeči karton in srečanje končal predčasno (prekršek si lahko ogledate tukaj). Milan, ki je imel od 95. minute igralca več, jedo zmage z 1:0 pri Udineseju prišel v 97. minuti.

Chievo Valterja Birse (igral je vso tekmo) in Boštjana Cesarja (tekmo je spremljal na klopi) so v Veroni z 0:2 izgubili s Sassuolom. Vid Belec je poraz Sampdorie z 1:4 proti Torinu spremljal s klopi. Na uvodni nedeljski tekmi je SPAL, ki še ne more računati na poškodovanega Jasmina Kurtića, z 1:4 izgubil v Rimu pri Laziu.

Samir Handanović je v soboto z drugim Interjem gostil Genoo in slavil s 5:0. Pri Genoi debija še vedno ni doživel še en slovenski vratar, mladi Rok Vodišek. Medtem ko je izkušenejši slovenski čuvaj mreže branil od začetka, je mlajši tekmo spremljal na klopi. Fiorentina in Roma sta se razšla brez zmagovalca (1:1), vodilni Juventus je s 3:1 odpravil Cagliari.

Enajsti krog italijanskega prvenstva se je začel s petkovo visoko zmago Napolija, ki je pred domačimi gledalci Empoli Mihe Zajca odpravil s kar 5:1, trikrat je zadel Dries Mertens. Slovenski legionar je igral od 67. minute.