7 let, 12 mesecev

Inter Palermo Roma

Torek, 19. 4. 2011, 19.21

Iličić do remija na San Siru

Palermo je v prvi tekmi polfinala italijanskega pokala remiziral na San Siru pri Milanu z 2:2. Izmed Slovencev je igral le Josip Iličić.

Palermo je v sredo igral na San Siru in proti Milanu kmalu zaostajal z 0:1, a nato izenačil na 1:1. V prvi postavi gostov s Sicilije tokrat ni bilo niti enega izmed štirih slovenskih nogometašev, ki si kruh služijo v Palermu. Ob polčasu je v igro vstopil Josip Iličić, ki je zaigral prvič po poškodbi, ki jo je staknil na reprezentančni tekmi s Severno Irsko v Belfastu. Z Iličićem v postavi je Palermo prišel do vodstva z 2:1, a so nato gledalci na San Siru videli še en gol v mreži gostov, tekma se je končala z remijem 2:2, ki Palermu pred povratno tekmo daje veliko možnosti za napredovanje v finale. Armin Bačinovič je bil na klopi Palerma, a tokrat ni dočakal priložnosti za igro, medtem ko Jasmina Kurtiča in Siniše Anđelkoviča sploh ni bilo v kadru gostov.

Prva tekma je bila odigrana v torek, ko je Inter z 1:0 premagal Romo.

Italijanski pokal, polfinale (prvi tekmi)

Torek: Roma : Inter 0:1 (0:1) Stanković 45.

Sreda: Milan : Palermo 2:2 (1:1) Ibrahimović 4., Emanuelson 76.; Pastore 14., Hernandez 52. Josip Iličić je za Palermo igral od 46. minute, Armin Bačinovič je vso tekmo presedel na klopi. Siniše Anđelkoviča in Jasmina Kurtiča ni bilo v kadru gostov.