5 let, 4 mesece

Zlatan Ibrahimović PSG David Luiz Thiago Silva

Sobota, 2. 8. 2014, 17.55

Ibrahimović začel tam, kjer je končal

PSG nadaljuje z nabiranjem lovorik. V soboto je v Pekingu premagal Guingamp z 2:0 in prišel do francoskega superpokala. Strelec obeh golov je bil kdo drug kot Zlatan Ibrahimović.

Tam, kjer je končal v pretekli sezoni, bo očitno nadaljeval tudi v tej. Zlatan Ibrahimović je namreč zadel dvakrat za zmago francoskega državnega prvaka PSG nad pokalnim prvakom Guingampom z 2:0 na tekmi francoskega superpokala, tega je tokrat gostil Peking.

PSG je do superpokala prišel še četrtič v zgodovini kluba in drugič zapored po lanskem letu, ko je bila tekma v Gabonu. Zanimivo, Parižani so zmagali tudi v sploh prvem superpokalu, ko so leta 1995 premagali Nantes po enajstmetrovkah.

Tekma na Kitajskem je bila odločena po vsega 20 minutah. Najprej je Ibrahimović v deveti minuti nasprotnikovega vratarja presenetil po strelu od daleč, enajst minut za tem je z enajstih metrov postavil končni izid. Švedski zvezdnik je tako odlično začel novo sezono in kdo ve, morda bo celo presegel številke iz pretekle sezone, v kateri je za PSG v vseh tekmovanjih zadel kar 41-krat.

Velja dodati, da je bil PSG zelo oslabljen, saj zanj niso nastopili številni nogometaši, ki so igrali na letošnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji, Thiago Silva, David Luiz, Blaise Matuidi, Yohann Cabaye in Ezequiel Lavezzi.