28. 11. 2007,
16.31

Sreda, 28. 11. 2007, 16.31

Hasič zaklenil vrata sredi Celja

Nogometaši MIK CM Celja so v 6. krogu Prve Lige Telekom Slovenije na domačem igrišču izgubili s Koprom z 0:1 (0:1).

Najbolj zaslužen za vnovično zmagoslavje nogometašev iz Obale je zagotovo vratar Ermin Hasič, ki je s svojimi bravuroznimi obrambami gostitelje dobesedno spravljal v obup, skupaj s soigralci pa Celjanom prizadejal prvi poraz v tej sezoni.

Štajerci so resda začeli zelo podjetno. Gorinšek je že v šesti minuti poslal lep predložek, Pečnikov volej pa je le za las zgrešil gostujoča vrata gostov. Le nekaj minut pozneje je Gorinšek znova začel akcijo in podal do Rusiča, njegov strel iz obrata z 12 metrov pa je Hasič mojstrsko zaustavil.

V obdobju največjega obleganja koprskih vrat je 2000 gledalcev na celjskem štadionu obnemelo: Mejač je poslal predložek z desne strani, Šeliga je žoga nesrečno odbil do Gorinška, ki je dosegel avtogol. Do konca polčasa so Celjani imeli pobudo, tik pred odhodom v slačilnico pa je močan strel Beršnjaka z 20 metrov Hasič znova zaustavil.

V drugem delu so imeli izbranci domačega stratega Pavla Pinnija terensko premoč in narekovali ritem igre. Beršnjak, Gorinšek in druščina so kar tekmovali v zapravljanju priložnosti, svoje pa je dodal še izjemno razpoloženi Hasič, ki je bil ves čas na pravem mestu. Za nameček je glavni sodnik Drečnik domačim nogometašem v 59. minuti razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Do konca tekme so gostitelji permanentno napadali koprska vrata, a do konca dvoboja niso dosegli vsaj izenačujočega gola.