Rok Viškovič

22. 8. 2014,
14.26

7 let, 12 mesecev

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Dominic Maroh Schalke Wolfsburg

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Grahek zagotovil zmago Kamplovim

Bayer je v 6. krogu nemškega nogometnega prvenstva premagal Mainz. Augsburg Tima Matavža je prejel štiri gole. Napadalcau Bayerna Robertu Lewandowskemu je uspel nor dosežek.

Srečanje med Bayerjem in Mainzem je odločil Javier Hernandez - Grahek. Kevin Kampl je za gostitelje odigral od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga. Tako kot Tim Matavž za Augsburg, le da je njegov klub porazila Borussia (M) kar s 4:2.

Bayern je v derbiju 6. kroga najboljše nemške nogometne lige gostil Wolfsburg, s katerim je imel v zadnjih letih ogromno težav. Tudi tokrat je kazalo, da se bodo Bavarci opekli. Po prvem polčasu so zaostajali z 0:1, a potem je trener Bayerna Josep Guardiola potegnil za menjavo, ki je spremenila vse.

Na igrišče je poslal napadalca Roberta Lewandowskega, ki je nato od 51. do 60. minute zabil kar pet golov in poskrbel za preobrat, kakršnega še nismo videli. Poljski zvezdnik, ki mu je podoben, a nekoliko manj nor podvig uspel že v sezoni 2012/13 lige prvakov, ko je na eni tekmi mrežo madridskega Reala zatresel kar štirikrat, je vnovič dokazal, da je, ko ima svoj dan, praktično neustavljiv.

Köln Dominica Maroha, ki je bil na klopi in ni dobil priložnosti za igro, je gostoval v Berlinu pri Herthi in izgubil z 0:2.