25. 2. 2024,
22.45

5 mesecev

Thermometer Blue 0,03
Kylian Mbappe Kylian Mbappe Luka Elsner Lille Le Havre Nice Brest PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 25. 2. 2024, 22.45

5 mesecev

Francosko prvenstvo, 23. krog

Luka Elsner v zadnjih sekundah izgubil, PSG pa dobil točko

Luka Elsner | Luka Elsner je s svojo ekipo zdrsnil na 14. mesto francoskega prvebstva. | Foto Guliverimage

Luka Elsner je s svojo ekipo zdrsnil na 14. mesto francoskega prvebstva.

V 23. krogu francoskega prvenstva je Le Havre s slovenskim trenerjem Luko Elsnerjem gostil Reims in v izdihljajih tekme izgubil z 1:2. Elsnerjeva zasedba zdaj na lestvici zaseda 14. mesto.. Vodilni PSG se je pomeril z Rennesom, zmagovalca pa na tekmi ni bilo, končala se je namreč z neodločenih 1:1. Parižani so izenačili globoko v sodnikovem podaljšku po strelu z bele točke. Marseille je v zadnji tekmi kroga na Velodromu s 4:1 ugnal Montpellier.

Kylian Mbappe
Sportal Dvomov ni več, Mbappe se je odločil
Žan Vipotnik
Sportal Grozljiva poškodba soigralca s srečnim koncem zasenčila podvig Slovenca v Franciji

Reims je v Le Havru na tekmi povedel prek Mohameda Daramyja v 64. minuti, le dve minuti pozneje pa so gosti na igrišču ostali le z deseterico po izključitvi Thomasa Foketa.

Ko je Abdoulaye Toure unovčil najstrožjo kazen v 74. minuti in izid poravnal na 1:1, se je zdelo, da bodo domačini ob številčni prednosti ohranili vsaj točko. A jim je tudi to odnesel Daramy, ki je z bele pike postavil končni izid v 96. minuti.

Ramos z bele točke preprečil poraz PSG

Goncalo Ramos je na Parku princev preprečil zmago Rennesa. | Foto: Reuters Goncalo Ramos je na Parku princev preprečil zmago Rennesa. Foto: Reuters Vodilni Paris Saint-Germain je bil proti Rennesu na pragu poraza, saj je ta po golu Amina Gouirija - to je bil edini Rennesov strel v okvir vrat - vodil od 33. minute vse do 97. Takrat pa je sicer dominantnim Parižanom točko prinesla uspešno izvedena enajstmetrovka Goncala Ramosa.

Pred tem je Lens gostil Monaco in izgubil z 2:3. Monačani so do zmagovitega zadetka prišli v 92. minuti, ko je zadel Takumi Minamino, tudi strelec drugega zadetka Monaca. Prvega je prispeval Folarin Balogun, ki pa je nato v 82. minuti zapravil enajstmetrovko.

Četrtouvrščena zasedba iz Nice je igrala le 0:0 z zadnjeuvrščenim Clermontom, Toulouse pa je s 3:1 odpravil petouvrščeni Lille.