6. 11. 2022,
22.47

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,01

Neymar Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lorient Rennes Lens Ligue 1 francosko prvenstvo Angers Miha Blažič PSG

Nedelja, 6. 11. 2022, 22.47

FRANCOSKO PRVENSTVO, 14. KROG

PSG zmagal brez Messija, Neymar ujel Mbappeja

Angers Miha Blažič | Miha Blažič je zabil svoj drugi gol v sezoni. | Foto Guliver Image

Miha Blažič je zabil svoj drugi gol v sezoni.

Vodilni PSG je v času nedeljskega kosila na krilih Neymarja, Brazilec je prispeval zadetek in podajo, v gosteh ugnal četrtouvrščeni Lorient z 2:1. Slovenski reprezentant Miha Blažič je z Angersom v soboto doma ostal prazni rok proti drugouvrščenem Lensu. Primorec se je vpisal med strelce, dosegel svoj drugi zadetek v francoskem prvenstvu, a je na koncu ostal brez točk.

Parižani ostajajo neporaženi v francoskem prvenstvu. PSG, ki z zanimanjem čaka ponedeljkov žreb osmine finala lige prvakov, je na krilih Neymarja v gosteh premagal Lorient. Brazilec se je med strelce vpisal v 9. minuti, nato pa prispeval še podajo za zmagoviti zadetek Danila Pereire (81. minuta). PSG je nastopil brez poškodovanega Lionela Messija.

Neymar je na lestvici najboljših strelcev francoskega prvenstva ujel soigralca Kyliana Mbappeja. | Foto: Reuters Neymar je na lestvici najboljših strelcev francoskega prvenstva ujel soigralca Kyliana Mbappeja. Foto: Reuters