30. 10. 2022,
22.49

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Troyes Toulouse Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe Neymar Miha Blažič Angers PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 30. 10. 2022, 22.49

Francosko prvenstvo, 13. krog

PSG prejel tri gole, a je zvezdniška trojka priigrala zmago

Lionel Messi | Lionel Messi je proti Troyesu prispeval zadetek in podajo. | Foto Reuters

Lionel Messi je proti Troyesu prispeval zadetek in podajo.

Francoski prvak PSG je v atraktivnem srečanju, na katerem je padlo kar sedem zadetkov, premagal Troyes s 4:3. Med strelce so se vpisali vsi trije člani atomskega napadalnega trojčka Parižanov, Lionel Messi, Neymar in Kylian Mbappe, ki je z 11 zadetki tudi prvi strelec tekmovanja. Marseille je v Strasbourgu vodil že z 2:0, na koncu pa osvojil le točko (2:2). Lyon je v nedeljo zvečer ugnal Lille in se povzpel na sedmo mesto.

PSG Mbappe
Sportal Šov Mbappeja in Messija, Lensu derbi v Marseillu

PSG je s 36 goli najbolj učinkovita ekipa lige. Proti Troyesu je na Parku princev kar dvakrat zaostajal. Goste je že v 3. minuti v vodstvo popeljal Mama Balde, nato je Carlos Soler izenačil v 24. minuti (po podaji Neymarja) in postavil končni rezultati prvega dela. Nadaljevanje je postreglo z atraktivnim dogajanjem. Balde, nogometaš iz Gvineje-Bissau, je poskrbel za novo presenečenje in povedel Troyes v vodstvo z 2:1, nato pa je stvari na svoje mesto postavil zvezdniški trojček Messi-Neymar-Mbappe. Najprej je Argentinec Lionel Messi v 55. minuti izenačil na 2:2, nato je v 62. minuti prispeval podajo za zadetek Brazilca Neymarja (3:2), Kylian Mbappe, z 11 zadetki prvi strelec francoskega prvenstva, pa je z bele točke v 77. minuti povišal prednost na 4:2. Troyes se ni predal in prek Hrvata Anteja Palaverse v 88. minuti postavil končni izid.

Med strelce sta se vpisala tudi Kylian Mbappe in Neymar. | Foto: Reuters Med strelce sta se vpisala tudi Kylian Mbappe in Neymar. Foto: Reuters

Nogometaši Lensa so v 13. krogu francoske lige premagali Toulouse s 3:0 in se utrdili na drugem mestu prvenstvene lestvice. Junak zmage Lensa, ki za vodilnim PSG zaostaja za dve točki ob tekmi več, je bil Lois Openda, ki je dosegel vse tri gole. Pri zadnjih dveh golih mu je podal Alexis Claude-Maurice.

Belgijec Openda je zdaj pri sedmih golih, tri več ima Kylian Mbappe iz PSG, dva več njegov soigralec Neymar in Lillov Jonathan David, enega več pa Lorientov Terem Moffi.

Nogometaši Angersa so gostovali pri Monacu ter izgubili z 0:2. Zadnjeuvrščeni Angers je igral brez slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča v obrambi, zasedba iz kneževine pa je slavila po zaslugi zadetkov, ki sta ju v 54. in 70. minuti dosegla Breel Embolo in Aleksandr Golovin.