Francoski superpokal 2019

Prva lovorika sezone v Franciji Parižanom

PSG | PSG je še četrtič zapored osvojil francoski superpokal. | Foto Reuters

PSG je še četrtič zapored osvojil francoski superpokal.

Na Kitajskem (Shenzhen) sta se za prvo lovoriko v novi klubski sezoni v Franciji pomerila PSG in Rennes. Parižani so zmagali z 2:1 in prišli do četrte zaporedne superpokalne lovorike, devete skupno.

Prvi so zadeli nogometaši Rennesa, mrežo Parižanov je v 13. minuti tekme zatresel Adrien Hunou. To je bil edini gol v prvem polčasu, zato pa so v drugem na igrišču zagospodarili nogometaši PSG-ja. Kylian Mbappe je v 57. minuti poskrbel za izenačenje, za zmago pa je v 73. zadel Argentinec Angel Di Maria

Rennes ostaja pri enem superpokalu, ki ga je osvojil davnega leta 1971.