Ponedeljek, 14. 6. 2010, 17.30
10 let, 4 mesece
Elsner in Knezović vnovič v Domžalah
Po štiritedenskem premoru se je se na skupnem zboru sestala tudi domžalska druščina, ki bo v prihajajoči sezoni zaigrala v nekoliko prenovljeni obleki. Dvakratne državne prvake so že zapustili Janez Perme, Tim Lo Duca, Jani Šturm, Dalibor Stojanovič, Adnan Bešič, Željko Filipovič in David Sviben, z odhodom pa se spogleduje tudi Mitja Zatkovič. Že pred današnjim zborom sta "rumeno-modre" okrepila Ivan Knezović, ki je nazadnje branil barve Solina, in Nedzbedin Selimi, ki je bil v minuli sezoni član Rudarja.
M. Oražem: Luko smo močno pogrešali
Varovancem Darka Birjukova pa se je priključil tudi Luka Elsner, ki je zadnjih nekaj mesecev branil barve avstrijskega Kärntena. Sedemindvajsetletni branilec, ki je bil pred odhodom v Avstrijo kapetan dvakratnih državnih prvakov, je z Domžalčani podpisal dveletno pogodbo.
"Zelo nas veseli, da se je Luka vrnil v staro jato. Kar močno smo ga pogrešali v spomladanskem delu minule sezone. Prepričan sem, da bomo s povratnikom Knezovićem in Elsnerjem imeli ponovno eno najmočnejših obramb v ligi, kar v prejšnji sezoni ni bila ravno naša odlika. Če dodamo ta igralca v kader, kjer je veliko mladih talentiranih igralcev je stanje na tem področju zelo razveseljivo," je za uradno klubsko stran dejal športni direktor Domžal, Matej Oražem.
"Adnan bo nosil posledice"
Slednji je na račun odhoda mladega Bešiča k Olimpiji, kamor je pozimi, prav tako iz Domžal, odšel Alen Vučkič, dejal: "To je Adnanova odločitev, za katero bo, kot je sam tudi ugotovil, nosil tudi posledice. Mi smo bili ves čas maksimalno zainteresirani za podaljšanje pogodbe z njim in za njega čuvali tudi pomembno mesto v ekipi. Na koncu se je, vsaj zame, zelo presenetljivo odločil za odhod v Ljubljano. V kratkem času je to že drugi igralec, ki nas je zapustil in naše barve zamenjal za zeleno-beli dres, kar kaže na agresivno politiko naših 'sosedov' iz prestolnice na tem področju, saj neke kopice svojih igralcev v lastnem pogonu niso ustvarili. Seveda pa se sam zavedam, da ima tudi Olimpija vse selekcije in dosega zavidljive rezultate, da ne bi ponovno prišlo do nesporazuma, ki je nastal v eni mojih prejšnjih izjav," je o odnosu z Olimpijo še razložil mlajši Oražem.
Domžalčani, ki bodo do nove sezone trenirali v domačem okolju, bodo v sklopu priprav odigrali tudi tekmi s prestižnim tekmecem in sicer bodo 30. junija gostili splitski Hajduk, 3. julija pa še beograjsko Crveno zvezdo.