28. 11. 2007,
13.24

Sreda, 28. 11. 2007, 13.24

Drava pripravila presenečenje

Nogometaši Drave so v 16. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Koper z 1:0 (0:0).

Nogometaši Drave so po dveh zaporednih gostovanjih, kjer so dvakrat remizirali, z zmago proti Kopru nakazali, da se njihova pripravljenost stopnjuje pred končnico prvega dela državnega prvenstva.

V prvem polčasu je bila igra zelo dinamična, vendar pa ni bilo izrazitih priložnosti. Domačini so imeli dve priložnosti v 10. in 45. minuti, ko je bil - po podajah z leve strani - dvakrat za malenkost prekratek Zilič. Tudi gostje so dvakrat zapretili: v 21. minuti je Viler streljal mimo vrat, v 30. minuti pa je vajo ponovil še Rastovac.

Drugi polčas je bil konkretnejši, saj so oboji želeli celoten izkupiček. V 51. minuti je z leve strani v kazenski prostor gostov podal Tisnikar, žoga je prišla do Kelenca, ki se ni obotavljal, streljal je iz prve in zadel za 1:0.

Po prejetem golu so se gosti z Obale popolnoma odprli in močno pritiskali proti domačim vratom. Imeli so tudi nekaj priložnosti. V 56. minuti je strel iz daljine vratar Murko zaustavil, kakor tudi strel Pluta, ki se je znašel sam pred njim. Napadalna usmeritev "kanarčkov" je puščala veliko prostora domačinom za nasprotne napade. Najlepši priložnosti za povišanje izida sta zapravila Zilič in Kmetec v 65. oziroma 86. minuti.