Torek, 19. 3. 2019, 22.54

Četrtfinale 1. SFL, prve tekme

Do prve zmage še Litijani

Litija Dobovec futsal | Foto Urban Urbanc/Sportida

Potem ko so v prvih četrtfinalnih tekmah 1. SFL že 15. marca prve zmage dosegli Dobovec Pivovarna Kozel, FutureNet Maribor in Stripy, je danes četrtfinale z zmago začela tudi Litija, ki je Bronx premagala s 5:2.

V polfinale se bodo uvrstile ekipe, ki bodo prve prišle do dveh zmag. Druge tekme polfinala bodo na sporedu 22. marca.

Litijani so danes podjetno začeli in povedli z zadetkom Staša Kaziča. Temu je sledil silovit odgovor gostov, ki so po strelih Dejana Bojkića in Boruta Kolarja povedli z 2:1. Za 2:2 ob polčasu je poskrbel Borut Ručna. V 35. minuti je domačine v vodstvo povedel Gašper Vrhovec. Primorci so hoteli z igralcem-vratarjem do izenačenja, a so domačini to izkoristili in slavili s 5:2.

Dobovec, tudi aktualni prvak, je doma upravičil vlogo favorita in ugnal Sevničane. Po prvem polčasu je bilo 3:1, na koncu 4:1. Končni izid je postavil kapetanov prvakov Rok Mordej.

Mariborčani so suvereno začeli in do 12. minute vodili 3:0. V drugem polčasu je zmagi pot tlakoval Jaka Sovdat, ki je pospravil dve žogi v mrežo svoje nekdanje ekipe za končnih 7:2.

V sosedskem derbiju pa so Škofjeločani poskrbeli za zmago na gostovanju na Vrhniki, kjer so domačine ugnali s kar 7:0.

Izidi, 1. SFL, četrtfinale, 1. tekme:

-Petek, 15. marec:
FutureNet Maribor : Oplast Kobarid 7:2 (3:0) /1:0/
Strelci: 1:0 Fideršek (1.), 2:0 Jurić (6.), 3:0 Kroflič (12.), 4:0 Sovdat (22.), 5:0 Sovdat (33.), 5:1 Uršič (34.), 6:1 Jurić (37.), 7:1 Fideršek (38.), 7:2 Aleksić (40.)

Siliko Mkeršmanc : Stripy 0:7 (0:1) /0:1/
Strelci: 0:1 Bešter R. (2.), 0:2 Jamnik (21.), 0:3 Tavčar (25.), 0:4 Bešter A. (26.), 0:5 Šturm (26.), 0:6 Jamnik (33.), 0:7 Šturm (34.)

Dobovec Pivovarna Kozel : Sevnica 4:1 (3:1) /1:0/
Strelci: 1:0 Čujec (10.), 2:0 Fetić (13.), 3:0 Totošković (14.), 3:1 Račič (19.), 4:1 Mordej (37.)

-Torek, 19. marec:
Litija : Bronx Škofije 5:2 (2:2) /1:0/
Strelci: 1:0 Kazič (4.), 1:1 Bojkić (13.), 1:2 Kolar (16.), 2:2 Ručna (18.), 3:2 Vrhovec G. (35.), 4:2 Kazič (38.), 5:2 Ramić (39.)