Venezuela Peru Copa America

Ponedeljek, 21. 6. 2021, 7.24

copa america

Peru ugnal Kolumbijo, Venezuelci v izdihljajih do točke

Peru Kolumbija Copa America | Peru je z 2:1 ugnal Kolumbijo, ki si je zabila avtogol. | Foto Guliverimage

Peru je z 2:1 ugnal Kolumbijo, ki si je zabila avtogol.

Peru je na svoji drugi tekmi južnoameriškega nogometnega prvenstva premagal Kolumbijo z 2:1. V 17. minuti je na olimpijskem stadionu Pedro Ludovico Teixeira v Goianiji zadel Sergio Pena. Za kolumbijsko ekipo je v 53. iz enajstmetrovke izenačil Miguel Borja, po kotu v 64. minuti pa je Yerry Mina zadel avtogol in omogočil Peruju do zmage.

V skupini B je Peru, ki ga je na uvodni tekmi branilka naslova Brazilija premagala s 4:0, zdaj tretji na Copi Americi s tremi točkami zaostanka za Brazilijo in Kolumbijo.

Pred tem sta Ekvador in Venezuela na olimpijskem stadionu Nilton Santos v Rio de Janeiru po razburljivi tekmi remizirala z 2:2. Ekvador je bil dejavnejši skozi 90 minut, Venezuela pa je zlasti v drugem polčasu favoritom povzročala sive lase, čeprav je tik pred začetkom prvenstva povsem zamenjala ekipo.

Ekvador dvakrat vodil, Venezuela dvakrat izenačila

Po pozitivnih covidnih testih približno ducata članov svoje delegacije, vključno z osmimi igralci, je Venezuela morala v Brazilijo pripeljati 15 novih igralcev.

Venzuelci so do točke prišli v sodnikovem dodatku. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Venzuelci so do točke prišli v sodnikovem dodatku. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Ekvador je dvakrat povedel, prek Ayrtona Preciada in Gonzala Plate, vendar se venezuelski tekmeci niso dali. "Nimam besed, s katerimi bi opisal svoje občudovanje teh fantov," je po tekmi dejal selektor Venezuele Jose Peseiro.

Copa America se je začela pred tednom dni. Južnoameriški celinski turnir bi sprva morali prirediti Kolumbija in Argentina, a sta organizacijo tik pred zdajci zaradi pandemije covid-19 odpovedali. Izpraznjen prostor je zapolnila Brazilija, ena najbolj prizadetih držav sveta v tej pandemiji. Brazilija je minuli konec tedna zabeležila več kot pol milijona žrtev covid-19.