6. 3. 2022,
20.25

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,01

Borussia Dortmund nemško prvenstvo Bundesliga Bayern München RB Leipzig Kevin Kampl

Nedelja, 6. 3. 2022, 20.25

Nemško prvenstvo, 25. krog

Prvi avtogol zvezdnika Bayerna na 407 tekmah

Thomas Müller | Thomas Müller je tako premagal svojega vratarja. | Foto Reuters

Thomas Müller je tako premagal svojega vratarja.

Vodilni Bayern München je v derbiju 25. kroga nemške bundeslige doma remiziral z Bayerjem iz Leverkusna. Gostom je do točke pomagal avtogol Thomasa Müllerja. V soboto so na nemških zelenicah padli kar trije avtogoli.

Kevin Kampl, RB Leipzig
Sportal Kamplu slovenski obračun v Hannovru in napredovanje v polfinale
Napoli : Barcelona
Sportal Kamplov Leipzig proti ruskemu velikanu, a ne v Moskvi

Bavarci so dobro začeli tekmo in premoč v uvodnem delu kronali z zadetkom Niklasa Süleja, ki je v 18. minuti spretno potisnil žogo v mrežo po slabem posredovanju gostujoče obrambe. A je nato Bayer strnil vrste in bil vse nevarnejši, gola pa ni dosegel. Do točke je gostom namreč pomagal kar domači kapetan Thomas Müller, ki je po prostem strelu tekmecev v 36. minuti žogo preusmeril mimo svojega vratarja Svena Ulreicha in v 407. tekmi v bundesligi dosegel sploh prvi avtogol.

Na drugem današnjem dvoboju ekip z vrha je bil na koncu izid tudi 1:1, čeprav so bili bližje zmagi gostje iz Freiburga, ki so po golu Ermedina Demirovića vodili vse do 90. minute, ko je domačo zasedbo rešil Angelino. Kevin Kampl je začel tekmo za Leipzig in igral do 59. minute, ko ga je zamenjal Dani Olmo.

Union Berlin je zapravil priložnost, da bi se tema ekipama približal le na točko zaostanka, saj je izgubil z Wolfsburgom z 0:1, za nameček je za edini zadetek z avtogolom poskrbel Taiwo Awoniyi.

Krog se je sicer začel že v petek s srečanjem med Arminio Bielefeld in Augsburgom, ki se krčevito borita za obstanek v ligi. Zmagal je Augsburg, oba kluba pa sta za zdaj tik nad mesti, ki vodijo v drugo nemško ligo.