Peru Brazilija Copa America

Sobota, 3. 7. 2021, 7.54

Copa America, četrtfinale

Brazilija z desetimi igralci v polfinale

Brazilija, Neymar | Brazilija se bo za preboj v finale pomerila s Perujem. | Foto Guliverimage

Brazilija se bo za preboj v finale pomerila s Perujem.

Brazilija je na južnoameriškem nogometnem prvenstvu v četrtfinalu na domačem stadionu Nilton Santos v Riu de Janeiru premagala Čile z 1:0 (0:0). Polfinalno tekmo s Perujem je priigral Lucas Paqueta, ki je za branilce naslova zadel v 46. minuti. Manj kot dve minuti pozneje je bil izključen Brazilec Gabriel Jesus.

Rdeč karton je dobil zaradi prekrška nad Eugeniom Menom, ko je z visoko dvignjeno nogo na sredini igrišča nevarno startal v obraz tekmeca. Gostiteljem tekmovanja pa je s superzvezdnikom Neymarjem uspelo zadržati minimalno prednost do konca.

Paqueta je v igro vstopil po začetku drugega polčasa in kmalu zatem po podaji Neymarja našel vrzel v čilski obrambi za odločilni zadetek dvoboja.

Drugi gol na tekmi je sicer padel v mrežo Brazilije, a se južnoameriški prvaki 2015 in 2016 v 62. minuti niso mogli dolgo veseliti. Gol Eduarda Vargasa je sodnik razveljavil po ogledu videoposnetka zaradi prepovedanega položaja.

Brazilija se bo za preboj v finale pomerila s Perujem, kar bo ponovitev boja za naslov prvaka Južne Amerike leta 2019. Peru si je nastop v polfinalu tokrat zagotovil po dramatični zmagi in streljanju enajstmetrovk proti Paragvaju.

Drugi polfinalni par bo znan v noči na nedeljo po slovenskem času, ko se bosta pomerila Argentina in Ekvador ter Urugvaj in Kolumbija.