22.50

Mario Götze Borussia Dortmund liga prvakov liga prvakov

Torek, 5. 3. 2013, 22.50

Borussia Dortmund suverena, po 15 letih v četrtfinalu

Nogometaši Borussie Dortmunda so se suvereno uvrstili v četrtfinale lige prvakov. Šahtarju so dva gola zabili že v prvem polčasu, v drugem pa dodali še enega.

Borussia Dortmund je pokazala, zakaj so jo nekateri že po skupinskem delu, ko je v družbi Manchester Cityja in Real Madrida, uvrščali med najresnejše kandidate za preboj v finale. Kljub temu, da je imela lepše izhodišče s prve tekme (2:2), so aktualni nemški prvaki začeli silovito. Obračun je sodila slovenska sodniška delegacija z Damirjem Skomino in solidno opravila svojo nalogo.

Borussia je povedla po dobre pol ure igre, ko je po podaji iz kota Maria Götzeja z glavo zadel Felipe Santana. Brazilec je zanimivo tekmo začel namesto obolelega Matsa Hummelsa. Napadalna igra Borussie se je nadaljevala in šest minut kasneje je zadel še Mario Götze, podal je Robert Lewandowski. Šahtar v prvem polčasu kakšnih priložnosti ni imel, zato je bilo vodstvo domačih povsem zasluženo. Ekipa iz Donjecka po odhodu Williana v Anži niti približno ni kazala takšnih iger kot v prvem delu lige prvakov.

Drugi polčas se je začel s silovitim pritiskom Šahtarja, ki pa ni zadel, kvečjemu je še enega prejel. Po skoraj uri igre je Ilkay Gündogan streljal z vrha kazenskega prostora, napako čuvaja mreže Andrija Pjatova, ki ni uspel zaustaviti žoge, je iz bližine v gol preusmeril Jakub Blaszczykowski. Oboji bi do konca tekme lahko dosegli še kak zadetek, med drugim pa je Damir Skomina storil napako, ko ni dosodil enajstmetrovke v korist Šahtarja po prekršku nad Luizom Adrianom.

Borussia Dortmund se je po 15 letih uvrstila v četrtfinale lige prvakov.