20. 10. 2016,
14.20

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,45

špansko prvenstvo Jeremy Mathieu Jordi Alba Gerard Pique Luis Enrique Manchester City Barcelona

Četrtek, 20. 10. 2016, 14.20

Kako dolgo bosta počivala Pique in Alba?

Enrique pri Barceloni čez noč ostal brez pol obrambe

Gerard Pique | Foto Reuters

Nogometaši Barcelone so drago plačali visoko zmago nad Manchester Cityjem. V derbiju 3. kroga lige prvakov so doma s 4:0 ponižali angleškega predstavnika, zaradi poškodb in kazni pa ostali brez treh pomembnih branilcev. Gerard Pique in Jordi Alba bosta odsotna vsaj nekaj tednov.

Katalonski velikan je moral na dvoboju s Cityjem že v prvem polčasu opraviti dve menjavi. Gerard Pique jo je skupil v dvoboju z reprezentančnim soigralcem Davidom Silvo.

Alba odšel že po desetih minutah

Zdra Jordai Alba je zapustil igro že po desetih minutah, zamenjal ga je Francoz Lucas Digne. | Foto: Reuters Jordai Alba je zapustil igro že po desetih minutah, zamenjal ga je Francoz Lucas Digne. Foto: Reuters vniki so mu zaradi zvina gležnja predpisali tri tedne počitka, tako da sta vprašljiva tudi njegova nastopa na novembrskih reprezentančnih tekmah z Makedonijo (kvalifikacije za SP 2018) in Anglijo (prijateljska tekma).

Piqueja je na tekmi z Manchestrom zamenjal Francoz Jeremy Mathieu, ki pa je moral predčasno pod prho, saj je prejel dva rumena kartona. Zaradi kazni ne bo kandidiral za srečanje 4. kroga lige prvakov, v katerem Barcelono čaka gostovanje na Etihadu.

Trener Luis Enrique bo na naslednji evropski tekmi poleg Piqueja in Mathieuja v obrambni vrsti pogrešal tudi Jordija Albo. Levi bočni branilec si je poškodoval stegensko mišico, manjkal pa bo vsaj dva tedna. V sredo ga je zamenjal Lucas Digne.

Barcelono v soboto čaka zahtevno gostovanje v španskem prvenstvu. Odhaja v Valencio, za dvoboj pa bo lahko kandidiral tudi Sergi Roberto, ki je odpravil poškodbo mišice, tako da bo z ekipo odpotoval na Mestallo.