Ivica Olić Bayern München

Sobota, 3. 12. 2011, 11.01

Bo Ivica Olić preklopil v serio A?

Agent hrvaškega reprezentanta Ivice Olića je razkril, da se za njegovega varovanca zanimajo številni italijanski klubi.

Dvaintridesetletni nogometaš, ki ni zadovoljen s svojim trenutnim statusom pri Bayern Münchnu, je napovedal, da bi lahko v januarskem prestopnem roku zapustil nemški klub. V sezoni 2011/2012 je v vseh tekmovanjih odigral 9 tekem in zabil 1 gol. Medtem ko pri Bayernu v tej sezoni nikoli ni bil v udarni enajsterici, pa mu je hrvaški selektor Slaven Bilić dal priložnost za dokazovanje v začetni postavi na obeh tekmah dodatnih kvalifikacij za Euro 2012 proti Turčiji. Zaupanje mu je vrnil z golom v drugi minuti na prvi tekmi v Carigradu, ki je pomenil dober temelj za končno zmago s 3:0. Lahko rečemo, da je Olić bistveno pripomogel k temu, da se je Hrvaška uvrstila na EP 2012. Napadalec je na dveh tekmah za hrvaško reprezentanco igral skoraj toliko minut kot za nemški Bayern na devetih tekmah (144 za Hrvaško in 164 za Bayern).

''Ivica je izrazil željo, da bi igral več kot zdaj igra. A ni dejal, da bo zapustil Bayern. Smo v pogovorih s klubom. Ne izključujem možnosti, da bo podaljšal pogodbo, ki se izteče 2012. Sicer sem se pogovarjal s številnimi italijanskimi klubi, a ne smem izdati, kateri so. Obstaja možnost, da bo kariero nadaljeval v kakšni drugi ligi kot je Bundesliga. Kmalu bo kaj več jasnega,'' je povedal Olićev agent Gordon Stipić.

Za Hrvata naj bi se sicer zanimali še Galatasaray, Villareal, Sunderland, Newcastle, Wolfsburg in Borrusia Mönchengladbach.