turško prvenstvo

Bešiktaš turški prvak

Bešiktaš | Bešiktaš je turški prvak. | Foto Guliverimage

Bešiktaš je turški prvak.

Istanbulski velikan Bešiktaš je prvak Turčije. V troboju za naslov so nogometaši Bešiktaša za 16. zvezdico v domačem prvenstvu ugnali mestna tekmeca Galatasaray in Fenerbahče, ki sta končala na drugem oz. tretjem mestu.

Vsi trije klubi so v zadnjem krogu dosegli zmago. Bešiktaš je v gosteh ugnal Göztepe z 2:1, Galatasaray je bil s 3:1 boljši od Yeni Malatyaspora, Fenerbahče pa je z 2:1 premagal Kaserispor.

Bešiktaš je do zmage in prvega naslova po sezoni 2016/17 prišel po uspešno izvedeni enajstmetrovki Rachida Ghezzala v 69. minuti, potem ko se je polčas končal z 1:1.

V pretekli sezoni se je naslova veselil Basaksehir, katerega simpatizer je tudi turški predsednik Tayyip Erdogan. Letošnjo sezono so končali na 12. mestu.