29. 11. 2017,
23.23

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 1,13

Tottenham Arsenal Watford Manchester City Liverpool Chelsea Manchester United angleško prvenstvo

Sreda, 29. 11. 2017, 23.23

Angleško prvenstvo, 14. krog

Kakšen konec tekme, Man City do 19. zmage v nizu dobesedno v zadnji sekundi

Raheem Sterling

Prav ob izteku 95. minute tekme 14. kroga angleške premier lige proti Southamptonu na Etihadu je Raheem Sterling zadel za zmago vodilnega Manchester Cityja z 2:1, že 19. v nizu v vseh tekmovanjih za Josepa Guardiolo. Wayne Rooney je za Everton zadel prvič po več kot enem mesecu in dosegel hat-trick za prvo zmago Liverpoolčanov po treh tekmah.

Manchester City je v vseh tekmovanjih zmagal na kar 18 tekmah v nizu. Tokrat se je zdelo, da mu 19. ne bo uspelo, Southamptonu je kazalo, da bo še drugič zapored na štadionu Etihad ostal neporažen, čeprav je bila ekipa Josepa Guardiole veliko nevarnejša.

Prav ob izteku pete minute petminutnega sodnikovega dodatka pa je z lepim golom za nadaljevanje sijajnega niza zadel Raheem Sterling, ki je neubranljivo meril v vratarjev zgornji desni kot.

Wayne Rooney se je vrnil in navdušil

Junak večera Wayne Rooney | Foto: Junak večera Wayne Rooney Junak večera je bil tudi legendarni Wayne Rooney, ki je s tremi goli poskrbel, da bo novega trenerja Evertona Sama Allardyca v novi službi pričakalo malce boljše vzdušje.

Najboljši strelec v zgodovini Anglije in njen nekdanji kapetan v zadnjem času ni igral prav veliko, tokrat pa je na tekmi proti West Ham Unitedu dobil priložnost od prve minute in zablestel. Pri zmagi s 4:0, ki je še bolj zagrenila življenje novega trenerja Londončanov Davida Moyesa, je zabil prve tri gole. Zanimivo, Rooney je zadel prvič po več kot mesecu dni.

Izkazala sta se tudi Liverpool in Arsenal. Prvi je s 3:0 zmagal v gosteh pri Stoke Cityju, dva gola je dosegel najboljši strelec prvenstva Mohamed Salah, drugi je doma s 5:0 odpravil Huddersfield Town slovenskega nogometaša Jona Gorenca Stankovića, ki pa v tej sezoni še ni igral, saj je poškodovan. Londončani so dosegli tretjo prvenstveno zmago v nizu.

Novih treh točk se je razveselil tudi prvak Chelsea.

Manchester United se je razveselil nove prvenstvene zmage. | Foto: Reuters Manchester United se je razveselil nove prvenstvene zmage. Foto: Reuters

Man Utd do tretje zmage v nizu

Že v torek je tretjo zmago v nizu dosegel najbližji zasledovalec vodilnega Manchester Cityja, njegov mestni tekmec United. Jose Mourinho je s 4:2 zmagal v gosteh pri Watfordu.

Zanimivo je bilo tudi na štadionu King Power v Leicestru, kjer so Lisice Tottenham, ki je padel v manjšo krizo in izgublja stik z vrhom, premagale z 2:1.