8. 2. 2021,
23.00

3 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 1,02

Tottenham Arsenal Josep Guardiola Jürgen Klopp Liverpool Manchester City Manchester United Chelsea angleško prvenstvo

Ponedeljek, 8. 2. 2021, 23.00

Angleško prvenstvo, 23. krog

Guardiola na Anfieldu do 14. zmage v nizu, za konec kroga zmaga Leedsa

Phil Foden | Končni izid na Anfieldu je postavil mladi zvezdnik Manchester Cityja Phil Foden. | Foto Reuters

Manchester City je tudi na nedeljskem derbiju 23. kroga angleške premier lige navdušil in na Anfieldu s 4:1 premagal Liverpool, ki brani naslov, a zdaj za ekipo Josepa Guardiole s tekmo več zaostaja že za sedem točk. City, ki je na vrhu, je v sijajni formi, saj je zabeležil že 14. zmago v nizu v vseh tekmovanjih! Do tretje zmage v nizu je prišel tudi trener Chelseaja Thomas Tuchel, ki je bil z 2:1 v gosteh boljši od Sheffield Uniteda. V zadnji tekmi kroga je v ponedeljek Leeds United na Elland Roadu z 2:0 odpravil Crystal Palace.

V soboto je drugouvrščeni Manchester United zmago proti Evertonu izgubil v zadnjih sekundah tekme in se moral sprijazniti z remijem s 3:3. Novo razočaranje je doživel tudi londonski Arsenal, ki je z 0:1 izgubil pri Aston Villi.

V nedeljo je do nove zmage prišel tudi Tottenham, ki je z 2:0 odpravil WBA, trenerja Londončanov Joseja Mourinha pa je zagotovo razveselil tudi povratek napadalca Harryja Kana, ki se je takoj izkazal z zadetkom. Leicester City, ki se pod vodstvom Brendana Rodgersa bori za vrh, je brez zadetkov remiziral pri Wolverhamptonu.