Tottenham Manchester United Manchester City Arsenal angleški ligaški pokal

Sreda, 23. 12. 2020, 23.15

Angleški ligaški pokal, četrtfinale

Znani vsi polfinalisti: Cavani prehitel uro

Edinson Cavani | Edinson Cavani je v 88. minuti podrl zid Evertona. | Foto Reuters

Edinson Cavani je v 88. minuti podrl zid Evertona.

Sredina tedna je bila v Angliji rezervirana za ligaški pokal. Že v torek sta se v prebila polfinale Brentford in Man City, ki je le še poglobil hudo krizo Arsenala, v sredo sta se jima je pridružila še Tottenham in Man Utd. Londončani so slavili pri Stoku Cityju, rdeči vragi pa so za napredovanje med štiri najboljše premagali Everton.

V sredo presenečenj ni bilo. Tottenham je najprej vlogo favorita potrdil pri Stoke Cityju. Domačo mrežo je načel Gareth Bale, Stoke se je v drugem polčasu še vrnil z izenačenjem na 1:1, a napredovanje Londončanov sta kasneje potrdila Ben Davies in Harry Kane.

Bolj vroče je bilo v Liverpoolu. Rdeči vragi so bili že v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik, a četa Carla Ancelottija se ni dala in dolgo držala ugoden rezultat. Ko je že dišalo po strelih z bele točke, je prekrasen zadetek v 88. minuti dosegel Edinson Cavani, v sodnikovem podaljšku pa je končni rezultat postavil Anthony Martial.

Polfinalna para:

Man Utd -  Man City
Tottenham - Brentford

Nov žalosten večer Arsenala

Londonski Arsenal je v hudi krizi. V zadnjem obdobju je sladkost zmage občutil le v ligi Europa, v premier league pa je na zadnjih sedmih tekmah osvojil le dve točki. Navijače je razočaral tudi v angleškem ligaškem pokalu (Carabao Cup), kjer je na domačem igrišču izgubil proti Manchester Cityju z 1:4. Gostje so si odločilno prednost priigrali med 55. in 73. minuto, ko so mrežo Runarja Alexa Runarssona - ta je bil na srečanju neposredni krivec vsaj za dva zadetka - zatresli kar trikrat.

Tammy Abraham
Sportal Chelsea je ujel Mourinha

Odločil je mladenič, ki bi lahko prihodnje leto zaigral v Sloveniji

Na Otoku se je kot prvi v polfinale angleškega ligaškega pokala uvrstil član "drugoligaškega" tekmovanja championship Brentford, ki je doma z 1:0 presenetil srake iz Newcastla.

Josh Dasilva se je tako veselil zadetka proti Newcastlu. | Foto: Reuters Josh Dasilva se je tako veselil zadetka proti Newcastlu. Foto: Reuters

Zmagoviti zadetek je sredi drugega polčasa prispeval 22-letni Anglež Josh Dasilva. Je član mlade angleške izbrane vrste do 21 let, tako da bi lahko prihodnje leto nastopil na evropskem prvenstvu v Sloveniji, kjer se bo v skupini D meril s Švico, Portugalsko in Hrvaško. Uspeh Brentforda je še toliko večji, ker so gostitelji v udarni enajsterici pogrešali kar sedem "prvokategornikov".