16.24

6 let, 7 mesecev

Nedelja, 19. 10. 2008, 16.24

Ačimovič trikrat uspešen, Dedič dvakrat … (video)

Slovenski nogometni legionarji niso popuščali niti ta konec tedna. V ligaškem tekmovanju so se ponovno vpisali med strelce vroči Milivoje Novakovič, Valter Birsa, Milenko Ačimovič in Zlatko Dedič.

Prvi strelec slovenske nogometne izbrane vrste v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2010 – Milivoje Novakovič - trese mreže tudi za klub FC Köln. V osmem krogu nemške Bundeslige jo je zagodel slovenskemu trenerju Bojanu Prašnikarju (Cottbus), potem ko je dosegel edini gol na tekmi in svojemu moštvu priigral zmago. Oglejte si celoten prispevek slovenskega derbija v nemškem prvenstvu …

Milivoje Novakovič - 39. minuta (Köln : Energie 1:0)

Še drugič zapored pa je bil v francoskem prvenstvu za Sochaux uspešen Valter Birsa. Proti Le Havreju je vstopil v igro v 46. minuti in v 71. minuti - prav v isti minuti kot proti Nici - dosegel izenačujoči zadetek.

Valter Birsa - 71. minuta (Sochaux : Le Havre 1:1)

Izjemno uspešno soboto je imel nekdanji slovenski reprezentant Milenko Ačimovič, ki je za Austrio zadel kar tri gole, od tega dva iz enajstih metrov (44. in 69.). Dunajčani so zmagali kar s 5:0.

Milenko Ačimovič – 12., 44., 69., (Austria Vienna : LASK Linz 5:0)

Znova se je v italijanski drugi ligi med strelce vpisal Zlatko Dedič. Proti Riminiju je dosegel dva zadetka, enkrat je bil uspešen iz enajstih metrov (62.). Njegov Frosini je po zaostanku z 0:1 uspel zrežirati preobrat, v katerem je imel glavno vlogo prav slovenski rezultat. Na koncu so se Dedič in soigralci veselili zmage s 3:1.

Zlatko Dedič – 62., 73., (Frosinone : Rimini 3:1)