16. 2. 2008,
20.42

Sobota, 16. 2. 2008, 20.42

Znova v boju za četrto mesto

Košarkarji Uniona Olimpije so v 21. krogu lige NLB premagali Vojvodino Srbijagas z 72:58 (23:14, 41:25, 55:40).

Po štirinajstdnevnem premoru zaradi nacionalnih pokalnih tekmovanj je Union Olimpija zabeležila 12. zmago v ligi NLB. Pred domačimi gledalci in brez kapetana Miliča, ki še ni saniral poškodbe gležnja, je suvereno nadigrala ekipo Vojvodine in se tako pet krogov pred zaključkom rednega dela znova vključila v boj za četrto mesto, ki v končnici prinaša prednost domače dvorane.

Ljubljančani so tekmo pričeli zelo dobro in po zaslugi Hukića in Dragića dobili prvo četrtino z devetimi točkami naskoka. Omenjena igralca sta v prvih desetih minutah dosegla 19 od skupno 23 točk Uniona Olimpije, v nadaljevanju pa se jima je pridružil Zupan. Do 16. minute so se le štirje domači igralci vpisali med strelce, ko sta se v statistiko vpisala še Bailey in Rizvić, pa je prednost zeleno-belih narasla na 18 točk (41:23).

Drugi polčas je bil tako zgolj formalnost, hkrati pa priložnost za igralce obeh ekip, da so si dali duška v napadu. Hukić je 17 točkam iz prvega dela dodal še šest (met za tri 5:8, za dve točki 3:4), ponujene minute pa je dobro izkoristil tudi Rizvić, ki je tekmo končal s 14 točkami in šestimi skoki.

Union Olimpija ima v zadnjih petih krogih ugoden razpored. Doma bo gostila Split ter Zagreb, v gosteh pa se bo pomerila s Širokim Brijegom, Partizanom in FMP. V naslednjem krogu bo gostovala v Hercegovini.