8. 3. 2008,
19.14

Sobota, 8. 3. 2008, 19.14

Zmaje čaka težko delo

Košarkarji Uniona Olimpije so v 24. krogu lige NLB izgubili s Partizanom Igokeo z 81:86 (20:16, 35:42, 50:59).

Medtem ko si je Partizan z 21. zmago dokončno zagotovil prvo mesto po rednem delu, košarkarje Uniona Olimpije v zadnjih dveh krogih čaka težko delo za osvojitev tretjega ali četrtega mesta, ki bi jim v razigravanju za zaključni turnir prinesel prednost domače dvorane. Ljubljančani bodo naslednjo nedeljo gostili Zagreb, v zadnjem krogu pa bodo gostovali pri FMP.

Glede na premoč Partizana pod obročema (39:26) in nerazpoloženost ključnih igralcev Uniona Olimpije, je končna razlika še uspeh za ljubljanski kolektiv, ki v sedemletni zgodovini lige ni slavil proti Partizanu v Beogradu. Domačini so bili boljši v vseh elementih igre, slaba igra Miliča in Dragića v prvem polčasu ter neigranje Hukića v nadaljevanju, pa je bil prevelik primanjkljaj, da bi lahko Ljubljančani presenetili aktualne prvake lige NLB. Končni rezultat ni pravi pokazatelj poteka dogodkov na terenu, saj so imeli gostitelji zmago ves čas trdno v žepu, pet točk razlike pa je najnižji zaostanek Uniona Olimpije vse od 28. minute, ko je bilo 55:50.