Thermometer Blue 0

Krka Tajfun ABA

Torek, 22. 12. 2015, 23.27

V tretje gre rado: Krka odnesla Tajfun

Košarkarji Krke so v 16. krogu lige Aba po dveh podaljških premagali Tajfun s 103:96.

Košarkarji Krke so dobili prvi slovenski derbi v ligi Aba. Potem ko so morali v prvem delu priznati premoč Tajfunu s 23 točkami razlike in Unionu Olimpiji s kar 30 točkami zaostanka, so v 16. krogu po dveh podaljških premagali Šentjurčane s 103:96.

Za Krko je to druga zaporedna zmaga, skupno osma, Tajfun pa je doživel drugi poraz v nizu in devetega v ligi.

Zmagi so bili bližje košarkarji Tajfuna. V odlični drugi četrtini, v kateri so zadeli šest trojk, so prišli do dvomestne prednosti (67:53), ki je do sredine zadnje četrtine niso izpustili iz rok. Krka se je do izenačenja (74:74) prebila v zadnji minuti, podobno pa je 'visela' tudi v prvem podaljšku, ko jo je v igri obdržal Mirko Mulalić.

Novomeščani so do zmage prebili po zaslugi petih zaporednih točk prvega strelca tekme Stefana Sinovca (31 točk, trojke 6:11, 8 skokov, indeks 31) v drugem podaljšku, ki so gostom spodrezale krila in Krko pripeljale do težko prigarane zmage.

V letu 2016 je pred udeleženci lige Aba še en krog; Krka bo v soboto gostovala pri Cedeviti, Tajfun pa bo v nedeljo gostil zasedbo Crvene zvezde.