10. 2. 2019,
20.53

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,15

Hopsi Polzela Zlatorog laško Šentjur Šenčur Helios Suns Rogaška KK Krka Novo mesto Ilirija Sixt Primorska Petrol Olimpija Liga Nova KBM

Nedelja, 10. 2. 2019, 20.53

DRŽAVNO PRVENSTVO, 17. KROG

Krka poražena v Rogaški Slatini, Sixt ne popušča

Petrol Olimpija Bešiktaš | Petrol Olimpija je brez težav ugnala mestnega tekmeca. | Foto Vid Ponikvar

Petrol Olimpija je brez težav ugnala mestnega tekmeca.

Košarkarji Petrola Olimpije so na uvodni tekmi 17. kroga lige Nova KBM premagali Ilirijo s 86:65. V soboto so košarkarji Sixta Primorske porazili Šentjur, krog pa sta v nedeljo sklenili Rogaška in Krka. Slatničani so Novomeščane porazili z 80:76.

Petrol Olimpija je dosegla deseto zmago v najmočnejšem klubskem tekmovanju na domačem prizorišču in je v zgornji polovici prvenstvene lestvice, medtem ko Ilirija z vsega eno zmago in 15 porazi povsem na dnu.

Mestni dvoboj je minil v absolutnem znamenju favoriziranih gostiteljev, ki so postopoma lomili odpor Šiškarjev, dokončno pa so ga zlomili v tretji četrtini, ki so jo zaključili z lepo prednostjo 18 točk (66:48).

Trener Olimpije Saša Nikitović je enakovredno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, ki so profesionalno opravili svoje delo in brez večjih težav prišli do nove zmage.

Pri zmagovalcih sta bila najbolj učinkovita Igor Tratnik z 19 točkami in osmimi skoki ter Boban Tomić s 17 točkami, pri poražencih pa Larry Williams s 17 točkami in devetimi skoki ter Domen Gorenc z 11 točkami.