7 let, 12 mesecev

Krka Podgorica

Četrtek, 1. 10. 2015, 21.14

V dvorani Morača tudi tokrat ostali praznih rok

Košarkarji Budućnosti so v 1. krogu lige Aba premagali Krko z 81:65 (22:10, 42:28, 56:49).

Košarkarji Krke so v prvem krogu lige Aba gostovali v Podgorici, kjer so nazadnje zmagali pred 14 leti. Na težkem gostovanju v dvorani Morača so tudi tokrat ostali praznih rok.

Budućnost je že na začetku pokazala, da Novomeščane v Morači čaka vse prej kot lahko gostovanje. Povedla je s 3:0, nakar je Krka odgovorila z dvema košema, Črnogorci pa so hitro vzeli vajeti igre v svoje roke. V šesti minuti so vodili z 10:4, do 10. minute pa razliko povečali na 22:10, kar je bil tudi izid prve četrtine. Novomeščanom ni nič kaj bolje šlo na začetku drugih 20 minut. V 13. minuti je semafor kazal že 29:12, ob koncu 20 minute pa je bilo 42:28.

Vendar se gosti niso vdali. V tretji četrtini so začeli lov za Budućnostjo, iz minute v minuti pa so ji bili bližje. V 27. minuti je Stefan Sinovec zadel za 46:47, v 28. minuti pa je Suad Šehović s štirimi točkami svoji ekipi spet priigral prednost z 51:46, Aleks Marić pa je zadel za 53:49. Šehović je v zadnjih sekundah tretje četrtine dodal še tri točke in Budućnost popeljal na 56:54.

Isti igralec je dal trojko v 32. minuti, nato je v isti minuti zadel še za dve točki, Jure Lalić je zadel za 56:61, domačini pa so v nekaj naslednjih napadih razliko povečali na 70:58 in odločili zmagovalca.

Z 22 točkami sta se v domači vrsti izkazala Sead Šehović in Tadija Dragićević, v gostujoči jih je 15 dal Lalić.

Novomeški igralci bodo tekmo 2. kroga igrali že v soboto, ko jih čaka domači obračun z Zadrom.