3. 12. 2007,
20.50

Ponedeljek, 3. 12. 2007, 20.50

Union Olimpija brez možnosti v Sieni

Košarkarji Uniona Olimpije so nastope v evroligi začeli s porazom na gostovanju pri aktualnem italijanskem prvaku Montepaschi Sieni.

Začetna peterka trenerja Memija Bečiroviča (Milič, Dragič, Booker, Taylor, Hukič) je solidno odigrala prvih deset minut, v drugi četrtini pa je sledil popoln mrk in visok zaostanek. V tem delu igre so na plan prišle vse pomanjkljivosti Uniona Olimpije na eni strani ter kakovost in dobra forma Italijanov na drugi. Maurice Bailey je v štirih minutah izgubil tri žoge, Ronell Taylor je točke dosegal le s črte prostih metov, iz igre pa zgrešil tudi z najbolj ugodnih položajev, iz sivega povprečja pa sta delno izstopala le Marko Milič in Jasmin Hukič. Prednost Siene je tako naraščala iz minute v minuto (27:18, 43:24) in prvi polčas se je končal s kar 24 točkami razlike.

Zmagovalec je bil odločen, tako da je bil drugi polčas zgolj formalnost. Trenerja sta lahko v igro poslala tudi manj uveljavljene igralce, razlika pa se kljub temu ni bistveno spremenila. Union Olimpija je do štiridesete točke na tekmi prišla v 29. minuti, ko je bila Siena že pri 59. Tu so Italijani ostali tudi ob koncu četrtine, kar pomeni, da so v tretjem delu dosegli vsega devet točk (Union Olimpija 15). Bled vtis iz tretje četrtine so domačini popravili v zadnjih desetih minutah, ko so znova zaigrali bolj zavzeto in agresivno. V 35. minuti so imeli že 30 točk naskoka (74:44), dve manj pa ob koncu štiridesete minute.

Ljubljančane v naslednjih dveh krogih čakata dve domači preizkušnji. V četrtek prihodnji teden (1. 11.) bodo v Ledeni dvorani Tivoli gostili Olympiacos, teden pozneje pa bo pod Rožnik prišel še evropski podprvak CSKA Moskva.