Petek, 30. 1. 2009, 19.50
10 let, 2 meseca
Tudi Goran Dragić za reprezentanco
Član moštva Phoenix Suns je že dvanajsti kandidat za dres slovenske članske reprezentance, ki je potrdil pripravljenost za nastop na letošnjem evropskem prvenstvu, kjer bo sicer lahko, po novem, prijavljenih 14 reprezentantov. Na tekmi pa bo trener Jure Zdovc lahko računal na 12 igralcev. Sedaj sledita še obiska pri Benu Udrihu in Raši Nesteroviću.
Vodja slovenske reprezentance Matej Avanzo je ob tem povedal: "Za zdaj smo tako potrdilo za nastop v dresu naše izbrane vrste dobili prav od vseh ducat igralcev, s katerimi smo se dobili, kar dokazuje, da je bila naša odločitev za pot po Evropi in ZDA več kot pravilna. Tudi Goran je izrazil veliko zadovoljstvo ob našem obisku, saj je bil ta, kot dejal, zanj velik čast in je tudi v klubu Phoneix Suns, s katerega vodstvom nas sestanek še čaka, bil sprejet kot hvale vredna poteza. V Sacramentu se bomo dobili še z Benom Udrihom, nato pa se bomo preselili še na zadnjo točko pred vrnitvijo v Slovenijo, in sicer v Indinapolis, kjer bomo naredili vse, da bi o sodelovanju pri največjem projektu slovenske košarke prepričali tudi Raša Nesterovića. V Sloveniji nas nato čaka še nekaj pogovorov, generalni sekretar KZS Iztok Rems in moja malenkost pa bova kmalu odšla tudi na Poljsko, kjer bova natančno pregledala hotele in dvorane v Varšavi, Lodžu in Katowicah. Pri tem nama bo pomagal tudi Walter Jeklin, nekdanji slovenski košarkarski reprezentant, ki že nekaj časa živi v Varšavi, kjer je direktor ekipe Polonia 2011, v izbrani vrsti pa bo letos med evropskim prvenstvom opravljal vlogo atašeja našega moštva."