7 let, 12 mesecev

Los Angeles Clippers San Antonio Spurs Chicago Bulls

Sobota, 18. 2. 2012, 22.55

Tudi Clippers niso ustavili niza Spursov

Chicago Bulls so brez Derricka Rosa z 85:97 utrpeli osmi sezonski poraz. V derbiju večera so San Antonio Spurs unovčili izkušnje in po podaljšku s 103:100 premagali Los Angeles Clippers.

New Jersey Nets so za svojo šele deveto zmago v tej sezoni vzeli skalp najboljšemu moštvu vzhodne konference, Chicago Bulls. Osmi sezonski poraz so jim prizadejali z izidom 97:85. Deron Williams je dal 29 točk, Kris Humphries 24, obenem je pobral 18 žog v skoku. Za 15 točk so vodili že po prvi četrtini in do konca njihova zmaga ni bila pod vprašajem. Tako so prekinili niz osmih zaporednih porazov. "Vesel sem, da je konec niza. Ni lepo, ko izgubljaš. To je za nas velika zmaga. Nasprotnik je imel dobro ekipo, čeprav niso bili popolni," je v prvi izjavi dejal Deron Williams. Bulls so bili na peti tekmi zapored brez MVP-ja lanske sezone, Derricka Rosa.

Že nekoliko pozabljeni štirikratni prvaki tega tisočletja, San Antonio Spurs, so garali za svojo deseto zaporedno zmago. Los Angeles Clipperse, ki so bolje začeli sobotno srečanje, so premagali po podaljšku s 103:100. Mož odločitve je bil Gary Neal, ki je tik koncem rednega dela tekme zadel trojko za podaljšek in nato še sila pomembno trojko v samem podaljšku. "Na tem nivoju je najbolj pomembna samozavest. Lepo je, ko ti soigralci zaupajo," je strnil Gary Neal.

Bil je eden od šestih članov San Antonia z dvomestnih številom točk. Največ, 30 točk, je dal Tony Parker. Danny Green, ki je jeseni igral za Union Olimpijo, je prispeval 11 točk. Začel je v prvi peterki in je kljub temu, da se je po poškodbi vrnil Manu Ginobili, odigral 36 minut. Ginobili je imel v zadnji četrtini sicer spet nekaj zdravstenih težav. Tako so se Spurs z 22. zmago v sezoni približali vodilni ekipi zahodne konference, Oklahomi City Thunder (23 zmag).

Clippers na tretjem mestu zahodne konference zdaj za Spurs zaostajajo za tri zmage. "To je najbrž najtežji poraz v sezoni, saj bi se z zmago približali končnemu drugemu mestu v konferenci. Boli me tudi zato, ker vem, da sem nas sam spravil v slab pložaj," je tarnal Chris Paul (21 točk), ki je nekaj desetink pred sireno zgrešil met za zmago. Blake Griffin, ki je imel 22 točk in 20 skokov, bo iz poraza potegnil nekaj dobrega: "Mora nas boleti in ta občutek moramo jutri prinesti na trening."

Liga NBA, 18. februar:

Los Angeles Clippers : San Antonio Spurs 100:103* Griffin 22, 20 sk., Foye 21, Paul 21; Parker 30, 10 as., Neal 17, Bonner 13

Chicago Blackhawks : New Jersey Nets 85:97 Boozer 16, 9 sk., James 16; Williams 29, Humphries 24, 18 sk.

Memphis Grizzlies : Golden State Warriors 104:103 Gay 19, Mayo 18, Gasol 17, 13 sk.; Curry 36, Ellis 33

Portland Trail Blazers : Atlanta Hawks 97:77 Batum 22, 8 sk., Aldridge 19, 10 sk.; Johnson 19, Green 17, Smith 14, 10 sk.