6. 12. 2008,
21.15

Sobota, 6. 12. 2008, 21.15

Trdnjava v Podgorici ostaja neosvojljiva

Košarkarji Krke so v 11. krogu lige NLB izgubili z Budućnostjo s 67:77. Novomeščani so v ''jadranski'' druščini izgubili že petič zapored.

Košarkarji Krke so izgubili peti zaporedni dvoboj v ligi NLB. Njihova zadnja zmaga, skupno tretja, ima zdaj že dolgo brado, saj je bila dosežena 1. novembra doma proti Vojvodini. Budućnost na drugi strani pa se je veselila tretjič v nizu in ohranila stoodstotno učinkovitost v dvorani Morača.

Novomeščani so se odlično kosali s favoriziranimi domačini. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala več kot koša ali dveh naskoka, tudi v nadaljevanju pa sta bili ekipi dolgo izenačeni in se izmenjavali v vodstvu. Ključni trenutki so nastopili sredi zadnje četrtine, ko je na plan vendarle prišel širši izbor igralcev Budućnosti, ki so v 37. minuti prvič prišli do nekoliko občutnejše prednosti (64:57). En sam razpoložen igralec Krke, Shields s 26 točkami, pa je bil v zaključku tekme premalo, da bi Krka lahko naredila preobrat. Končna razlika desetih točk je glede na videno v Podgorici vsekakor previsoka.

Priložnost za prekinitev negativnega niza bodo imeli Krkaši v petek, 12. decembra, ko bodo v dvorani Leona Štuklja gostili ekipo Bosne.