Kitajska 2019 svetovno prvenstvo svetovno prvenstvo v košarki košarka

Nedelja, 1. 9. 2019, 16.08

SVETOVNO PRVENSTVO V KOŠARKI (2. DAN)

Grki pometli s Črnogorci, Američani preskočili Čehe

1

ameriška košarkarska reprezentanca, ZDA | Američani so prišli do pričakovane zmage. | Foto Reuters

Američani so prišli do pričakovane zmage.

Drugi dan svetovnega prvenstva v košarki na Kitajskem so svetovni prvaki Američani premagali Češko, ki se je dobro upirala favoriziraniemu tekmecu. Grčija se je poigrala Črno goro, Francozom pa je pripadel obračun z Nemci.

Naslov svetovnih prvakov branijo Američani, ki so bili najboljšimi pred petimi leti v Španiji. Takrat so srebro osvojili Srbi, bron pa Francozi. Slovenski reprezentanci se po treh zaporednih nastopih na svetovnih prvenstvih ni uspelo prebiti skozi kvalifikacije na SP. Slovenci tako izpuščajo prvo svetovno prvenstvo po 17 letih.

Na 18. svetovnem prvenstvu na Kitajskem prvič nastopa 32 reprezentanc, ki se v prvem delu turnirja merijo v osmih skupinah po štiri. Med najboljših 16 ekip se uvrstita po dve najboljši ekipi iz osmih skupin. 16 reprezentanc bo v drugem delu prvenstva razdeljenih v štiri skupine, po najboljši dve reprezentanci iz vseh štirih skupin pa se bodo uvrstile v četrtfinale.