4 leta, 8 mesecev

Miha Zupan Le Mans poraz

Sreda, 28. 1. 2015, 21.05

Šok za Miho Zupana

Gostovanje v Franciji pri Le Mansu slovenskemu košarkarju Mihi Zupanu ne bo ostalo v prav dobrem spominu. V tretji četrtini njegova ekipa sploh ni dosegla točke.

Pred tri tisoč navijači v Le Mansu je domače moštvo v pokalu EuroChallenge proti turški ekipi Usak Sportif slavilo zmago s 84:63. Za Turke igra tudi naš košarkar Miha Zupan, ki je dvoboj tretjega kroga drugega dela tega tekmovanja končal pri treh točkah.

Pravi šok pa je s soigralci doživel ob prihodu iz slačilnic med obema polčasoma. Po prvih 20 minutah je Usak celo vodil s 45:35.

Če verjamete ali ne, domači košarkarji so zrežirali delni izid 35:0, ki se je končal v začetku zadnje četrtine. Košarkarji turškega moštva vso tretjo četrtino niso dosegli točke.

"Neverjetno. Iste igralce sem imel na parketu v prvem kot v drugem polčasu. Ne razumem, zakaj so igralci zapustili tekmo. Nismo še izkusili tega, da bi vodili za 10 točk in nato izgubili za 20," se je po neverjetnem preobratu spraševal trener Usaka Ozan Bulkaz.

Od turških predstavnikov je imel v Le Mansu razlog za veselje samo domači trener Erman Kunter, ki je turškega rodu. V drugem polčasu je dobro nastopil proti nasprotniku, ki prihaja iz njegove države: "Na začetku tekme nismo bili dobro osredotočeni. Zgrešili smo veliko metov in žog. V drugem polčasu smo zaigrali bolj agresivno, košarkarji Usaka pa so postali panični. V njihove glave smo jim morali vsiliti dvom, kar nam je uspelo."

Po treh tekmah skupine J EuroChallengea je Le Mans z dvema zmagama na prvem mestu, Usak pa ima eno zmago manj.