10.40

EuroBasket Božidar Maljković

Sobota, 14. 9. 2013, 10.40

Slovenski junaki navdušili tudi proti Grkom, nagrada je četrtfinale

Slovenska reprezentanca je po Italiji v drugem delu premagala tudi Grčijo (65:73) in se uvrstila med osem najboljših na EuroBasketu. Med četrtfinalisti so tudi Hrvati, zmagali tudi Španci.

Tekma z Grčijo je bila izjemnega pomena za preboj slovenske košarkarske reprezentance v četrtfinale domačega evropskega prvenstva. Uvodnih 11 točk je dosegel Goran Dragić, ki je z bratom Zoranom začel višati prednost proti Grčiji. Slovenski košarkarji so blesteli pri točkah iz protinapadov, metov za tri točke in skokih v napadu. Grki so se uspeli približati na šest točk zaostanka tik pred koncem tekme, vendar so Slovenci prišli do zmage, ki zagotavlja preboj v četrtfinale. Vendar pa se bodo slovenski košarkarji borili za prvo mesto, ki prinaša četrtouvrščeno moštvo iz skupine E. Konkurentka je Hrvaška, ki ima edina v drugem delu dve zmagi ter eno iz prvega dela. Imajo pa naši južni sosedi tudi boljše razmerje s Slovenijo, saj so zmagali v Celju, zato bi ob enakem številu točk oni osvojili prvo mesto.

Italijanski košarkarji so si v prvem polčasu zagoovili prednost, kar pa ni zmotilo Hrvatov, ki so ob podpori 5000 navijačev tretjo četrtino dobili (26:9) in si priborili zmago ter preboj v četrtfinale. Finci niso nudili kakšnega večjega odpora Španiji.

Vsaka ekipa v drugem delu igra po tri tekme, v četrtfinale napredujejo po štiri ekipe iz skupin E in F.