8 let, 3 mesece

Aleksander Sekulić Domen Lorbek Edo Murić Krka

Sreda, 14. 11. 2012, 8.57

Sekulić: Težko je bilo igrati le s 6-7 igralci

Gostovanje v Turčiji v drugem krogu pokala EuroChallenge za košarkarje Krke ni bilo nič kaj prijetno. Izgubili so namreč za 23 točk.

Glavni razlog, zakaj je bila razlika tako visoka (56:79), je v poškodbah igralcev v taboru slovenskih prvakov. Z okrnjeno zasedbo je bilo namreč težko meriti moči z drugouvrščeno ekipo turškega prvenstva Pinar Karsiyako.

Lalić, Kastrati, v ekipi ni Klobučarja in Golemca, sta se po poškodbah šele pred kratkim vrnila na parket, kar se pozna v igri Krke. In to je izpostavil po porazu tudi trener Novomeščanov Aleksander Sekulić: "V prvem polčasu smo kontrolirali igro, v drugem pa naredili v napadu preveč napak in omogočili tekmecu, da je prišel do lahkih košev. Nekateri igralci so se ravno vrnili po poškodbi. Ni lahko igrati s 6-7 igralci, medtem ko jih nasprotnik enakomerno rotira enajst."

Domen Lorbek je denimo prebil na parketu kar 38 minut in v tem času dosegel 12 točk. Najboljši strelec Krke je bil mladi Edo Murić, ki je igral 33 minut, v tem času pa dosegel 17 točk. "Nismo našli odgovora na hiter tempo nasprotnega moštva. Nismo se mogli prilagoditi ritmu in to je naredilo razliko," je bil kratek in jedrnat po porazu Domen.

Naslednji test v pokalu EuroChallenge čaka slovenske prvake že prihodnji torek, ko bodo vnovič gostovali v Turčiji – takrat pri Tofasu. Že v nedeljo pa odhajajo na novo težko gostovanje v Beograd k vroči Crveni zvezdi.