Liga NBA, 9. januar

S 40 točkami in 18 skoki zabil žebelj v krsto Vujačićevih kratkohlačnikov #video

1

Anthony Davis | Foto Getty Images

V bolj skromnem tekmovalnem večeru v ligi NBA (na sporedu so bili zgolj trije obračuni) je igral le en slovenski legionar. Saša Vujačić je z ekipo New York Knicks doma s 96:110 izgubil proti Pelikanom iz New Orleansa.

Mariborčan Saša Vujačić je v devetih minutah igre za kratkohlačnike dosegel osem točk in prispeval podajo. Junak obračuna v New Yorku je bil Anthony Davis, ki je za zmagovito ekipo New Orleans Pelicans v 29 minutah dosegel 40 točk in 18 skokov.

Košarkarji Oklahome City Thunder so s 109:94 premagali bike iz Chicaga. Statistiko Oklahome je bogato oplemenitil Russell Westbrook, ki mu je z 21 točkami, devetimi skoki in 14 podajami uspel nov trojni dvojček.

Sinočnji večer si bo zapomnil tudi Karl Anthony Towns, član Minnesote Timberwolves, ki je proti ekipi Dallasa dosegel 34 točk, od tega kar 20 v prvi četrtini tekme. Tekma se je končala z rezultatom 101:92 v korist Minnesote.

Liga NBA, 9. januar:

New York Knicks : New Orleans Pelicans 96:110
Jennings 20, Saša Vujačić 8 točk in ena podaja v devetih minutah igre; Davis 40, 18 skokov v 29 minutah

Chicago Bulls : Oklahoma City Thunder 94:109
Wade 22, Carter-Williams 15; Westbrook 21, 9 sk. in 14 as.

Minnesota Timberwolves : Dallas Mavericks 101:92
Towns 34 (20 točk je dosegel v prvi četrtini tekme) in 11 sk.; Barnes 30, Nowitzky 26