Ponedeljek, 9. 1. 2017, 7.02

Liga NBA, 8. januar

Dragićevih 24 točk premalo, Chris Paul do novega mejnika

Goran Draghić | Foto Reuters

V noči na ponedeljek so v košarkarski ligi NBA igrali devet tekem. Od slovenskih košarkarjev je na parket stopil le Goran Dragić, ki je gostoval pri Los Angeles Clippers.

Miami Heat so tokrat igrali v gosteh in izgubili. Končni izid tekme je bil 98:86 za Los Angeles Clippers, kjer sta najbolj blestela  J. J. Redick in Chris Paul. Prvi je v svojo statistiko vpisal 25 točk, drugi se je ustavil pri 19 točkah in neverjetnih 18 podajah. Chris Paul je v svoji karieri tako dosegel velik mejnik, potem ko je na tekmi dosegel podajo s številko osem tisoč in postal šele deseti igralec v ligi, ki mu je uspel ta podvig. "Tega nisem vedel," je takoj po tekmi povedal Paul in še dodal: "Lepo. Mislim, da to pomeni, da že kar nekaj časa igram."

Pri Miamiju, ki je v letošnji sezoni doživel 28 poraz, je bil najbolj razpoložen Goran Dragić. Trenutno najboljši slovenski košarkar je v 42 minutah igranja dosegel 24 točk, ob tem pa je še dosegel pet skokov in pet podaj. To pa je bilo premalo za novo zmago. Drugi košarkar Vročice je bil s 15 točkami in 13 skoki  Hassan Whiteside.

Vse glasnejše so tudi govorice, da naj bi Goran Dragić zapustil Miami, a trenutno v Miamiju zanj zahtevajo preveč denarja.

Beno Udrih še vedno v nemilosti trenerja

Najbolj razburljivo tekmo večera sta odigrala Detroit in Portland, ki bi morala na parket že v soboto, toda zaradi vremenskih nevšečnosti na zahodu ZDA sta obračun prestavila za 24 ur. Zmage po dveh podaljških se je veselil Detroit, Beno Udrih pa tudi tokrat ni bil v postavi.

Brooklyn Nets : Philadelphia 76ers 95:105
Lopez 26, Hamilton 16; Embiid 20, Stauskas in Covington 15

Milwaukee Bucks : Washington Wizards 101:107
Parker 28, Brogdon 22; Beal 26, Morris 20

Los Angeles Clippers : Miami Heat 98:86
Redick 25, Paul 19, 18 asis.; Dragić 24, 5 sk., 5 asis., igral 42 minut, White side 15, 13 sk.

Portland Trail Blazers : Detroit Pistons 124:125*